Przejdź do głównej zawartości

Cyfrowy Polsat kupuje Polkomtel

Zacznę od wyjaśnienia, dlaczego o tym piszę. Powodów jest kilka: Pierwszy – od 3,5 roku jestem abonentem sieci Plus w segmencie telefonii komórkowej i będę jeszcze co najmniej dwa lata, bo niedawno rozszerzyłem związek z Plusem o internet mobilny LTE. Kilka lat temu płaciłem Polkomtelowi 29 zł i byłem z ich oferty zadowolony wystarczająco, by zwiększyć miesięczny rachunek do 95 zł. Powód drugi – kupiłem akcje Midasa, którego właścicielem jest dziś Polkomtel. Cyfrowy Polsat nie wyklucza, że za dwa lata przejmie Midasa. Jeśli tak się stanie, własne mieszkanie w stolicy bardzo się przybliży. Mam czas, mogę poczekać. Powód trzeci – oszczędności operacyjne powstałe po przejęciu, zostaną przeznaczone na ofertę więc zyska klient, a ja jestem klientem.

Na polskim rynku tylko Grupa Cyfrowy Polsat może świadczyć usługi telewizji, internetu i telefonu. Najwięksi konkurenci Plusa, czyli T-Mobile, Orange i Play, mogą tylko pomarzyć o tak kompleksowej ofercie. Zamknięcie transakcji planowane jest w połowie przyszłego roku. Cyfrowy Polsat kilka lat temu kupił Telewizję Polsat za 3 mld zł kredytu, który sukcesywnie spłaca, a ostateczna spłata tamtego zadłużenia nastąpi prawdopodobnie w przyszłym roku.

Nie będę tutaj szczegółowo opisywał przejęcia Polkomtela przez Cyfrowy Polsat, jeśli mogę umieścić link do tekstu na portalu „Pulsu Biznesu”. Zachęcam do lektury.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…