Przejdź do głównej zawartości

Cyfrowy Polsat kupuje Polkomtel

Zacznę od wyjaśnienia, dlaczego o tym piszę. Powodów jest kilka: Pierwszy – od 3,5 roku jestem abonentem sieci Plus w segmencie telefonii komórkowej i będę jeszcze co najmniej dwa lata, bo niedawno rozszerzyłem związek z Plusem o internet mobilny LTE. Kilka lat temu płaciłem Polkomtelowi 29 zł i byłem z ich oferty zadowolony wystarczająco, by zwiększyć miesięczny rachunek do 95 zł. Powód drugi – kupiłem akcje Midasa, którego właścicielem jest dziś Polkomtel. Cyfrowy Polsat nie wyklucza, że za dwa lata przejmie Midasa. Jeśli tak się stanie, własne mieszkanie w stolicy bardzo się przybliży. Mam czas, mogę poczekać. Powód trzeci – oszczędności operacyjne powstałe po przejęciu, zostaną przeznaczone na ofertę więc zyska klient, a ja jestem klientem.

Na polskim rynku tylko Grupa Cyfrowy Polsat może świadczyć usługi telewizji, internetu i telefonu. Najwięksi konkurenci Plusa, czyli T-Mobile, Orange i Play, mogą tylko pomarzyć o tak kompleksowej ofercie. Zamknięcie transakcji planowane jest w połowie przyszłego roku. Cyfrowy Polsat kilka lat temu kupił Telewizję Polsat za 3 mld zł kredytu, który sukcesywnie spłaca, a ostateczna spłata tamtego zadłużenia nastąpi prawdopodobnie w przyszłym roku.

Nie będę tutaj szczegółowo opisywał przejęcia Polkomtela przez Cyfrowy Polsat, jeśli mogę umieścić link do tekstu na portalu „Pulsu Biznesu”. Zachęcam do lektury.

Komentarze