Przejdź do głównej zawartości

Petru skapitulował wobec PiS. Tylko Grzegorz Schetyna jest politykiem wagi ciężkiej

Stało się to, co stać się musiało – Ryszard Petru dał się rozegrać Jarosławowi Kaczyńskiemu jak dziecko. Dziś rano Onet.pl podał, że Nowoczesna zakończy protest w Sejmie. Do porozumienia PiS z Ryszardem Petru miało dojść już jakiś czas temu, a w rozmowach uczestniczył wysoki rangą przedstawiciel Kościoła.

Przedstawiciele PiS, Nowoczesnej, PSL oraz Kukiza mają przypieczętować los tej części opozycji na zwołanym dziś rano spotkaniu z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, które ma odbyć się dziś po południu. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i żaden inny przedstawiciel tej partii w spotkaniu nie weźmie udziału.

Jeśli prawdziwe są doniesienia Onetu, to jest to absolutna kompromitacja Ryszarda Petru i jego współpracowników. Dali się oni bowiem rozegrać PiS jak dzieci i od teraz ciężko będzie traktować ich poważnie. Już wczoraj Petru ogłosił zresztą, że jego partia gotowa jest zakończyć protest nawet bez osiągnięcia celu protestu. Zachowanie Nowoczesnej jest szczególnie przykre, ponieważ obok Platformy miała to być jedyna partia realnie opozycyjna. O tym, że klub Kukiza jest przybudówką PiS, a PSL jest opozycją tekturową, wiadomo przecież od samego początku tej kadencji parlamentu.

Fakt, że Ryszard Petru uległ pod naciskiem przedstawiciela Episkopatu, kompromituje go jeszcze bardziej, a nazwa jego partii jest dziś wyśmiewana nawet przez tych dziennikarzy, którym bardzo daleko do partii rządzącej.

Obserwujemy po raz kolejny, że odpowiedzialna i poważna polityka jest ponad siły i umiejętności Ryszarda Petru. W najnowszym sondażu IBRIS Nowoczesna ma 13,3% poparcia i jest to spadek aż o 7% wobec poprzedniego badania. Platforma Obywatelska zanotowała poparcie wysokości 17,1% i jest to wzrost o 2%.

Wobec całkowitej kapitulacji Ryszarda Petru, radzę w końcu docenić Grzegorza Schetynę i zaufać mu. To polityk wagi ciężkiej. Petru zaś jest wymarzonym liderem opozycji – z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego.

P.s. Ciekawe, jak duży rachunek wystawi PiS-owi Kościół za pomoc w złamaniu Nowoczesnej. Pewne jest, że my wszyscy go zapłacimy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…