Przejdź do głównej zawartości

Petru skapitulował wobec PiS. Tylko Grzegorz Schetyna jest politykiem wagi ciężkiej

Stało się to, co stać się musiało – Ryszard Petru dał się rozegrać Jarosławowi Kaczyńskiemu jak dziecko. Dziś rano Onet.pl podał, że Nowoczesna zakończy protest w Sejmie. Do porozumienia PiS z Ryszardem Petru miało dojść już jakiś czas temu, a w rozmowach uczestniczył wysoki rangą przedstawiciel Kościoła.

Przedstawiciele PiS, Nowoczesnej, PSL oraz Kukiza mają przypieczętować los tej części opozycji na zwołanym dziś rano spotkaniu z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, które ma odbyć się dziś po południu. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i żaden inny przedstawiciel tej partii w spotkaniu nie weźmie udziału.

Jeśli prawdziwe są doniesienia Onetu, to jest to absolutna kompromitacja Ryszarda Petru i jego współpracowników. Dali się oni bowiem rozegrać PiS jak dzieci i od teraz ciężko będzie traktować ich poważnie. Już wczoraj Petru ogłosił zresztą, że jego partia gotowa jest zakończyć protest nawet bez osiągnięcia celu protestu. Zachowanie Nowoczesnej jest szczególnie przykre, ponieważ obok Platformy miała to być jedyna partia realnie opozycyjna. O tym, że klub Kukiza jest przybudówką PiS, a PSL jest opozycją tekturową, wiadomo przecież od samego początku tej kadencji parlamentu.

Fakt, że Ryszard Petru uległ pod naciskiem przedstawiciela Episkopatu, kompromituje go jeszcze bardziej, a nazwa jego partii jest dziś wyśmiewana nawet przez tych dziennikarzy, którym bardzo daleko do partii rządzącej.

Obserwujemy po raz kolejny, że odpowiedzialna i poważna polityka jest ponad siły i umiejętności Ryszarda Petru. W najnowszym sondażu IBRIS Nowoczesna ma 13,3% poparcia i jest to spadek aż o 7% wobec poprzedniego badania. Platforma Obywatelska zanotowała poparcie wysokości 17,1% i jest to wzrost o 2%.

Wobec całkowitej kapitulacji Ryszarda Petru, radzę w końcu docenić Grzegorza Schetynę i zaufać mu. To polityk wagi ciężkiej. Petru zaś jest wymarzonym liderem opozycji – z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego.

P.s. Ciekawe, jak duży rachunek wystawi PiS-owi Kościół za pomoc w złamaniu Nowoczesnej. Pewne jest, że my wszyscy go zapłacimy.

Komentarze