Przejdź do głównej zawartości

Ryszard Petru nie ma pojęcia o polityce i szkodzi całej opozycji

Pycha kroczy przed upadkiem. Ryszard Petru od dawna powtarza w poufnych rozmowach, że ma zamiar zniszczyć Grzegorza Schetynę. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej ma się jednak bardzo dobrze, a szef Nowoczesnej szkodzi sobie, swojej tekturowej partii, a co gorsza całej opozycji.

W ostatnich dniach grudnia Ryszard Petru i wiceszefowa jego partii Joanna Schmidt polecieli do Portugalii, a konkretnie na Maderę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w tym samym czasie posłowie Platformy i Nowoczesnej siedzieli w Sejmie protestując przeciwko łamaniu prawa przez PiS.

Kuriozalne są tłumaczenia Katarzyny Lubnauer, która próbuje wmówić nam wszystkim, że Petru i Schmidt w sylwestra na Maderze załatwiają sprawy służbowe, czyli partyjne. Szef Nowoczesnej nie potrafi budować struktur partii nawet w Polsce więc w Portugalii też niczego nie zbuduje.

Trzeba być człowiekiem kompletnie pozbawionym instynktu i wyobraźni, żeby lecieć na urlop w środku kryzysu parlamentarnego. Sondaże nie tworzą lidera. To nie Renata Grochal czy Anita Werner i ich sympatie lub antypatie liczą się w walce o normalną Polskę. Ryszard Petru po raz kolejny pokazał, że nie nadaje się ani na lidera opozycji, ani tym bardziej na premiera.

Gdybym popierał Petru i jego formację, byłoby mi teraz bardzo głupio, ale ponieważ popieram Grzegorza Schetynę, nie mam powodów do wstydu.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Wiadomo że Petru to cienias,promowany przez TVN.Przecież to nie jest żaden polityk.Nie chciałbym żeby Petru był premierem.Ta jego partia to jakiś żart. Też wolę PO. Szacun że krytykujesz Petru.Bo jak dla mnie ten człowiek w ogóle nie powinien wchodzić do polityki.Szkoda że ta partia weszła w ogóle do sejmu.
Anonimowy pisze…
Ta, no bo ten cały protest w sejmie to cyrk i desperacja opozycji.Wiedzą że nie zagną PiS i Kaczyńskiego merytorycznie,nie mają argumentów,to się łapią za takie numery.No i co? Ludzie spędzili miło święta, hucznie sylwka,a opozycja przesiedziała w tym sejmi.Kogoś to w ogóle obeszło?! 3/4 Polaków nawet nie wie o tym proteście.A ten wyjazd Petru z posłanką,tylko potwierdza że nawet Petru nie traktował tego poważnie.Protestują bo już im to w nawyk weszło i nic innego chyba nie potrafią. Jak dla mnie mogą tam nawet 3 lata jeszcze siedzieć.Dobra beka z nich będzie!
Anonimowy pisze…
PISZĘ Z CAPS LOCKIEM BO MI SIĘ TAK PODOBA, NIE LUBIĘ SCHETYNY I TEŻ MAM DO TEGO PRAWO! UWAŻAM ŻE JEST CIENKI (11% W OSTATNIM SONDAŻU)ZERO CHARYZMY I PRZEBICIA,NIE DZIW SIĘ ŻE PETRU JEST LIDEREM OPOZYCJI.NIE ŻADNE OSZCZERSTWA, TYLKO TAKIE SŁUCHY CHODZĄ,MOŻESZ W NECIE ZNALEŹĆ.JAK MÓWISZ O OSZCZERSTWACH, NO TO CO NAPISAŁEŚ O TEJ MADERZE,TEŻ ZOSTAŁO ZDEMENTOWANE,WIĘC POWINIENEŚ TO WYCOFAĆ.
Anonimowy pisze…
Ojtam,ojtam Lewacy i tak mu wybaczą to Faux pas,oni tam mają.Szybko wybaczyli taśmy Platformie,to i Petru wybaczą.Myślę że za wiele mu ta sprawa nie zaszkodzi.
W ostatnich sondażach PO ma między 19, a 21%, ale to nieważne, bo nie sondaże wygrywają wybory. Nie wiem czy Grzegorz ma charyzmę czy nie i czy mu ona do czegoś potrzebna. To brednie takich małych zawistników jak ty. Petru nie jest liderem niczego poza czubkiem własnego nosa.