Przejdź do głównej zawartości

Podkarpacie w Warszawie

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli Sejmie projekt ustawy zakładający powiększenie stolicy Polski o 33 okoliczne gminy. Projekt jest poselski, a nie rządowy, ponieważ projekty rządowe wymagają przeprowadzenie konsultacji społecznych. Projekty poselskie są z tego wyłączone, a więc można je procedować tak, jak procedowano projekty ustaw niszczące Trybunał Konstytucyjny.

Dlaczego PiS chce, żeby powierzchnia Warszawy była większa niż powierzchnia Paryża czy Moskwy? Partia Jarosława Kaczyńskiego od dwunastu lat nie potrafi wygrać wyborów samorządowych w stolicy. Od lat wybory w stolicy wygrywa Platforma Obywatelska mając nie tylko swojego prezydenta, ale też stabilną większość w radzie miasta. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa jednak wybory w podwarszawskich gminach, gdzie z kolei PO notuje słabe wyniki.

PiS wie, że nie będzie w stanie zaproponować mieszkańcom Warszawy takiego kandydata, który pokona kandydata PO. Mieszkańcy stolicy pamiętają zresztą dobrze, jak fatalnym prezydentem miasta był Lech Kaczyński. Zablokował on inwestycje w mieście z powodu panicznego lęku przed korupcją. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz przez swoje trzy kadencje bardzo stolicę zmodernizowała czyniąc ją pod wieloma względami miastem na europejskim, a może i światowym poziomie.

Wybory samorządowe powinno się wygrywać dzięki przygotowaniu solidnej i wiarygodnej oferty dla mieszkańców, którą powinni realizować odpowiedzialni i godni zaufania ludzie. Prawo i Sprawiedliwość wie, że powyższe kryteria są nieosiągalne dla ich kandydatów na samorządowe stanowiska. Dlatego będzie grzebać w ordynacji samorządowej i także z tego powodu chce zmienić granice Warszawy. Jarosław Kaczyński ma nadzieję, że lud jest ciemny i to kupi. Być może obieca mieszkańcom np. 500 worków na śmieci miesięcznie – na głowę mieszkańca.

To wszystko jest całkowicie absurdalne i potwornie nieuczciwe. W państwie bezprawia, którym stała się Polska pod rządami PiS, jest to jednak przerażająco realne i prawdopodobne. Jeśli i tym razem PiS-owi nie uda się przejąć władzy w Warszawie, pewnie będzie chciało przyłączyć do niej Radom, Siedlce i całe Podkarpacie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…