Przejdź do głównej zawartości

Podkarpacie w Warszawie

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli Sejmie projekt ustawy zakładający powiększenie stolicy Polski o 33 okoliczne gminy. Projekt jest poselski, a nie rządowy, ponieważ projekty rządowe wymagają przeprowadzenie konsultacji społecznych. Projekty poselskie są z tego wyłączone, a więc można je procedować tak, jak procedowano projekty ustaw niszczące Trybunał Konstytucyjny.

Dlaczego PiS chce, żeby powierzchnia Warszawy była większa niż powierzchnia Paryża czy Moskwy? Partia Jarosława Kaczyńskiego od dwunastu lat nie potrafi wygrać wyborów samorządowych w stolicy. Od lat wybory w stolicy wygrywa Platforma Obywatelska mając nie tylko swojego prezydenta, ale też stabilną większość w radzie miasta. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa jednak wybory w podwarszawskich gminach, gdzie z kolei PO notuje słabe wyniki.

PiS wie, że nie będzie w stanie zaproponować mieszkańcom Warszawy takiego kandydata, który pokona kandydata PO. Mieszkańcy stolicy pamiętają zresztą dobrze, jak fatalnym prezydentem miasta był Lech Kaczyński. Zablokował on inwestycje w mieście z powodu panicznego lęku przed korupcją. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz przez swoje trzy kadencje bardzo stolicę zmodernizowała czyniąc ją pod wieloma względami miastem na europejskim, a może i światowym poziomie.

Wybory samorządowe powinno się wygrywać dzięki przygotowaniu solidnej i wiarygodnej oferty dla mieszkańców, którą powinni realizować odpowiedzialni i godni zaufania ludzie. Prawo i Sprawiedliwość wie, że powyższe kryteria są nieosiągalne dla ich kandydatów na samorządowe stanowiska. Dlatego będzie grzebać w ordynacji samorządowej i także z tego powodu chce zmienić granice Warszawy. Jarosław Kaczyński ma nadzieję, że lud jest ciemny i to kupi. Być może obieca mieszkańcom np. 500 worków na śmieci miesięcznie – na głowę mieszkańca.

To wszystko jest całkowicie absurdalne i potwornie nieuczciwe. W państwie bezprawia, którym stała się Polska pod rządami PiS, jest to jednak przerażająco realne i prawdopodobne. Jeśli i tym razem PiS-owi nie uda się przejąć władzy w Warszawie, pewnie będzie chciało przyłączyć do niej Radom, Siedlce i całe Podkarpacie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…