Przejdź do głównej zawartości

PSL to opozycja wobec opozycji

Od początku trwającej obecnie kadencji Sejmu wiadomo, że zbieranina Pawła Kukiza de facto nie jest opozycją, choć od czasu do czasu obraża się na Prawo i Sprawiedliwość. Dziś do grona partii oficjalnie opozycyjnych, które w rzeczywistości wcale takie nie są dołączyło Polskie Stronnictwo Ludowe.

Dzisiaj po południu w Sejmie odbyło się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z liderami pozostałych partii politycznych, którego inicjatorem był prezes rządzącej. W odróżnieniu od poprzedniego spotkania, w którym (i słusznie) wzięli udział, oprócz innych liderów, także Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru, tym razem szefowie tych partii odmówili obecności, a Kukiz strzelił focha i też go tam zabrakło. Na spotkaniu, z partii obecnych w parlamencie był prezes PSL-u Władysław Kosiniak Kamysz.

Na konferencji prasowej po zakończonym spotkaniu prezes PiS-u Jarosław Kaczyński przedstawił sytuację tak, że lider PSL-u wyszedł na idiotę. Dzięki temu mamy jasną sytuację: PSL nie jest partią realnie opozycyjną wobec PiS-u. Domyślam się, że Kosiniak-Kamysz poszedł na spotkanie z Kaczyńskim, by obie partie mogły porozumieć się w sprawie koalicji w kilku sejmikach województw – rzecz jasna kosztem Platformy Obywatelskiej, która zostanie zmuszona przejść w tych sejmikach do opozycji.

Dzisiejsze spotkanie nie spowodowało publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca i zaprzysiężenia trzech sędziów wybranych przez parlament poprzedniej kadencji. Liderzy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej słusznie nieprzyszli.

Pamiętajmy o tym, gdy lider PSL-u będzie chciał uczestniczyć w kolejnych marszach organizowanych przez prawdziwą opozycję.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…