Przejdź do głównej zawartości

Nie płakałem po Sikorskim

Wczoraj po południu były marszałek Sejmu Radosław Sikorski poinformował na Twitterze, że nie będzie kandydował w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Decyzja to słuszna, bo Sikorskiego obciążają nagrania z podsłuchów i wyłudzenie pieniędzy Sejmu na podróże, których nie było, ale w mediach rozpętała się histeria.

Michał Kamiński i Roman Giertych, którzy są kumplami Sikorskiego natychmiast stwierdzili, że nieobecność w przyszłym parlamencie księcia z Chobielina to ogromna strata dla Polski. Infantylni dziennikarze opatrzyli wszystko muzyką grozy i można mieć wrażenie, że ktoś umarł.

Radosławowi Sikorskiemu od dawna należał się kubeł zimnej wody wylany na głowę. Jego wiecznie nienasycona ambicja i ego rozrośnięte do niebotycznych rozmiarów najpierw śmieszyła, potem powodowała wzruszenie ramion, a następnie już tylko zażenowanie.

Wypowiedź Sikorskiego o tym, że Putin proponował Tuskowi rozbiór Ukrainy z której wycofał się po kilku godzinach mówiąc, że zawiodła go pamięć będzie dla mnie symbolem jego skrajnej lekkomyślności i nieodpowiedzialności.

Przez siedem lat Sikorski misternie budował wizerunek człowieka ulepionego z lepszej gliny niż ja i ty. Pomagali mu w tym wpływowi dziennikarze, którzy gdyby mogli, nosiliby „Radzia” na rękach. Zniszczenie tego wizerunku zajęło mu rok.

Wykazał się arogancją, butą, lekkomyślnością i brakiem przyzwoitości. Wbrew temu, co mówią kumple Sikorskiego, on wcale nie został zaszczuty. Płaci słuszną i niezbyt wygórowaną cenę za własne idiotyczne zachowanie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…