Przejdź do głównej zawartości

Nie lubię czwartków

Mieszkanie w akademiku nie ma żadnych zalet. Jest nas tam czworo i choć troje z nas zachowuje się tak, jak należy, czwarty konsekwentnie prowokuje do popełnienia na nim zbrodni. Jakby tego było mało, bardzo często jest w naszym segmencie jego matka, która równie bardzo jak on, uprzykrza mi egzystowanie w akademiku. W nocy z wtorku na środę, jej syn żarł dwa razy - o pierwszej i czwartej - i robił przy tym tyle hałasu, że obudziłby nawet niedźwiedzia. W nocy ze środy na czwartek, kretyn robił raban razem z matką, bo kłócili się.

W środę wstaję o siódmej i mam wykład oraz dwa ćwiczenia – w sumie to około cztery i pół godziny nauki. Może niewiele, ale chcę spać chociaż siedem godzin, jeśli mam jakoś funkcjonować. Dziś wstałem o szóstej i miałem trzy ćwiczenia, dwa wykłady, a między nimi czas wolny, w którym też się uczyłem. Spędziłem na zajęciach około siedem godzin. W meczu nauka – sen wynik 7:4. Do domu wróciłem o osiemnastej i padam na twarz. Dla porównania, moja mama spędza w pracy osiem godzin i dostaje za to pieniądze. Studenci też powinni zarabiać na uczeniu się. Byłaby to sensowna motywacja.

Jest bardzo duża różnica między ilością zajęć na uczelni w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki. W poniedziałki i piątki ostatnio nie ma mnie na uczelni, we wtorki i środy da się wytrzymać, a czwartki to koszmar.

Przytulcie mnie.

P.s. Za tydzień wyjątkowo będzie inaczej, bo pójdę tylko na angielski i do domu pojadę o 9.30.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…