Przejdź do głównej zawartości

Gdy szefem MSW jest idiota, skutki są jakie widzimy

Od kilku dni jesteśmy obserwatorami sytuacji, w której osoby odpowiedzialne za ochronę interesów i bezpieczeństwa państwa, nie spełniają swoich obowiązków w należyty sposób. Wczoraj mieliśmy dalszy ciąg żenującego spektaklu.

Już w w poniedziałek premier Donald Tusk stwierdził, że gangsterska rozmowa ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką m.in. o tym jak można okraść przedsiębiorcę, nie jest powodem, by odwołać Sienkiewicza. Styl wystąpienia premiera był arogancki i obrażał moją inteligencję.

Na zlecenie prokuratury funkcjonariusze ABW weszli wczoraj do redakcji tygodnika „Wprost”, który opublikował nagrania z nielegalnych podsłuchów. Weszli tam, by zabrać nośniki zawierające nagrania. Akcja była przeprowadzona, choć nie miała żadnego sensu i zakończyła się niepowodzeniem służb. Dziennikarze słusznie nie wydali materiałów, ponieważ mają obowiązek zachowania tajemnicy dziennikarskiej, z jej zachowania może ich zwolnić tylko sąd.

Nadzór nad służbami, które mają obowiązek zapewnić bezpieczeństwo państwa i jego przedstawicieli sprawuje minister spraw wewnętrznych. Wspomniany minister dal się nielegalnie nagrać w jednej z warszawskich restauracji. Przez kogo został nagrany i w jakim celu – tego jeszcze nie wiadomo. Szczerze mówiąc, dla mnie to nie ma znaczenia.

Szef MSW skompromitował się tym, że dał się nagrać i już tylko za to powinien stracić stanowisko, bo ośmieszył służby, a tym samym osłabił bezpieczeństwo państwa. Nie wyobrażam sobie, żeby Sienkiewicz mógł teraz skutecznie nadzorować pracę ABW i BOR – funkcjonariusze mogą zabić go śmiechem. Należy pamiętać, że Bartłomiej Sienkiewicz swoją aktywność objawiał przede wszystkim mówieniem. Raz mówił ostro i próbował straszyć, innym razem bagatelizował i próbował żartować – za każdym razem robiąc z siebie idiotę.

Nie jestem zwolennikiem nielegalnego podsłuchiwania i podsłuchiwania w ogóle. Mam wiele zastrzeżeń do działalności Sylwestra Latkowskiego, który jest redaktorem naczelnym „Wprost” i uważam, że tygodnik pod jego kierownictwem stracił wiarygodność, ale te okoliczności nie mogą być łagodzące dla Bartłomieja Sienkiewicza.

Brońmy Agnieszki Burzyńskiej – współautorki tekstu o podsłuchach.

Nowym szefem MSW powinien być gen. Adam Rapacki. Nowym premierem powinien być Grzegorz Schetyna.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…