Przejdź do głównej zawartości

Konserwatywno-liberalny kurs PO jest słuszny

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla tygodnika „Do rzeczy” zapowiedział, że kierowana przez niego partia wróci do swojego konserwatywno-liberalnego rdzenia. Środowiska lewicowe już się oburzają, ale to szef PO ma rację.

Platforma Obywatelska nigdy nie była lewicowa, a na udawaniu lewicowej nic nie zyskała. Społeczeństwo w Polsce jest liberalno-konserwatywne, działacze PO i wyborcy PO są konserwatywni i liberalni. Grzegorz Schetyna ma rację, że na kwestiach bliskich środowiskom LGBT nie wygra się wyborów parlamentarnych i ma rację, że elektorat socjalny został zagospodarowany przez PiS.

Absurdalne są oczekiwania środowisk lewicowych, że Grzegorz Schetyna będzie reprezentował ich interesy, bo nie powinien i nie będzie. Na reprezentowaniu tych środowisk Platforma Obywatelska niczego nie zyska po lewej stronie, a może dużo stracić po stronie prawej i w centrum.

Komentarze

 1. Oj nie za dobrze to wygląda. Według mnie PiS może pokonać tylko partia centrowa,otwarta na różne środowiska.Schetyna to jednak był błąd.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak super kierunek,czyli coś w stylu KORWiN i Kukiz'15 i poparcie około 5%. Hahhaha. Poza tym PO nigdy nie udawała lewicowej ani nią nigdy nie była. Była zawsze partią centrową.Jak Schetyna uważa że poparcie dla in-vitro itd to lewica,to mu współczuję,bo partię chadeckie i konserwatywne w Europie popierają takie projekty i to nie jest żadna lewica.Tak powinna zachowywać się partia centrum i mieć szersze spojrzenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. JUŻ JEST PO PO.Jak Schetyna chce prawicy i to jeszcze liberalnej.To ja dziękuje,jak zacznie opowiadać o obniżaniu podatków dla najbogatszych,cięciach świadczeń społ. To już NIKT NA TO NIE BĘDZIE GŁOSOWAŁ!.Jeszcze szydzi w wywiadzie z wyborców socjalnych.To będzie koniec Schetyny i Platformy. On nie rozumie dzisiejszych realiów.Ale jego wybór.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli Schetyna uważa że znajdzie wyborców po prawo,to on naprawdę jest śmieszny.Sam kiedyś głosowałem na lewicę,a później na PO.Natomiast teraz nie będę już głosował na PO,a już na pewno nie ze Schetyną na czele, po takich skandalicznych wypowiedziach Schetyny. Który jawnie kpi i dzieli wyborców tzw.lewicowych.Szkoda gadać.Zresztą postępując tak dalej utraci wyborców lewicowych i centrowych który Platforma ma i mogłaby jeszcze zyskać,a po prawej stronie nic nie zyska.

  OdpowiedzUsuń
 5. MIK// Ale bzdury ,czemu Schetyna powiedział że wyborcy socjalni głosują tylko na PiS. Rozsądni socjalni wyborcy głosowali na PO, przecież PO podniosło płacę minimalną przez swą kadencję prawie o tysiąc zł! mało. A Ewa Kopacz też proponowała w kampanii stawkę 12 zł za godzinę. OK być może na PiS więcej socjalnych wyb. głosowała,ale na PO też duża część której postulaty PO wydawały się rozsądniejsze i dla nich takie gadanie Schetyny jest NIE DO PRZYJĘCIA.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…