Przejdź do głównej zawartości

Konserwatywno-liberalny kurs PO jest słuszny

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla tygodnika „Do rzeczy” zapowiedział, że kierowana przez niego partia wróci do swojego konserwatywno-liberalnego rdzenia. Środowiska lewicowe już się oburzają, ale to szef PO ma rację.

Platforma Obywatelska nigdy nie była lewicowa, a na udawaniu lewicowej nic nie zyskała. Społeczeństwo w Polsce jest liberalno-konserwatywne, działacze PO i wyborcy PO są konserwatywni i liberalni. Grzegorz Schetyna ma rację, że na kwestiach bliskich środowiskom LGBT nie wygra się wyborów parlamentarnych i ma rację, że elektorat socjalny został zagospodarowany przez PiS.

Absurdalne są oczekiwania środowisk lewicowych, że Grzegorz Schetyna będzie reprezentował ich interesy, bo nie powinien i nie będzie. Na reprezentowaniu tych środowisk Platforma Obywatelska niczego nie zyska po lewej stronie, a może dużo stracić po stronie prawej i w centrum.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Oj nie za dobrze to wygląda. Według mnie PiS może pokonać tylko partia centrowa,otwarta na różne środowiska.Schetyna to jednak był błąd.
Anonimowy pisze…
Tak super kierunek,czyli coś w stylu KORWiN i Kukiz'15 i poparcie około 5%. Hahhaha. Poza tym PO nigdy nie udawała lewicowej ani nią nigdy nie była. Była zawsze partią centrową.Jak Schetyna uważa że poparcie dla in-vitro itd to lewica,to mu współczuję,bo partię chadeckie i konserwatywne w Europie popierają takie projekty i to nie jest żadna lewica.Tak powinna zachowywać się partia centrum i mieć szersze spojrzenie.
Anonimowy pisze…
JUŻ JEST PO PO.Jak Schetyna chce prawicy i to jeszcze liberalnej.To ja dziękuje,jak zacznie opowiadać o obniżaniu podatków dla najbogatszych,cięciach świadczeń społ. To już NIKT NA TO NIE BĘDZIE GŁOSOWAŁ!.Jeszcze szydzi w wywiadzie z wyborców socjalnych.To będzie koniec Schetyny i Platformy. On nie rozumie dzisiejszych realiów.Ale jego wybór.
Anonimowy pisze…
Jeżeli Schetyna uważa że znajdzie wyborców po prawo,to on naprawdę jest śmieszny.Sam kiedyś głosowałem na lewicę,a później na PO.Natomiast teraz nie będę już głosował na PO,a już na pewno nie ze Schetyną na czele, po takich skandalicznych wypowiedziach Schetyny. Który jawnie kpi i dzieli wyborców tzw.lewicowych.Szkoda gadać.Zresztą postępując tak dalej utraci wyborców lewicowych i centrowych który Platforma ma i mogłaby jeszcze zyskać,a po prawej stronie nic nie zyska.
Anonimowy pisze…
MIK// Ale bzdury ,czemu Schetyna powiedział że wyborcy socjalni głosują tylko na PiS. Rozsądni socjalni wyborcy głosowali na PO, przecież PO podniosło płacę minimalną przez swą kadencję prawie o tysiąc zł! mało. A Ewa Kopacz też proponowała w kampanii stawkę 12 zł za godzinę. OK być może na PiS więcej socjalnych wyb. głosowała,ale na PO też duża część której postulaty PO wydawały się rozsądniejsze i dla nich takie gadanie Schetyny jest NIE DO PRZYJĘCIA.