Przejdź do głównej zawartości

Abdykacja pary prezydenckiej

Wiele się ostatnio dzieje w polskiej polityce. Najpierw parlament procedował projekt ustawy całkowicie zakazujący aborcji, co spowodowało liczne protesty kobiet w całym kraju, potem minister edukacji Anna Zalewska obnażyła swoją niekompetencję, a wszyscy zobaczyli chaos panujący w polskich szkołach i także nauczyciele wyszli na ulicę, a w międzyczasie rząd zerwał negocjacje dotyczące zakupu śmigłowców dla polskiej armii.

W żadnej z tych spraw nie zabrali głosu ani prezydent Andrzej Duda, ani jego żona Agata. Czy mają obowiązek wypowiadać się na tematy tego rodzaju? Oficjalnie takiego obowiązku nikt im nie narzuca, ale jeśli szło się do Pałacu Prezydenckiego deklarując prezydenturę aktywną i zarzucało się prezydentowi Bronisławowi Komorowskiego, że jest notariuszem rządu Platformy Obywatelskiej i tylko siedzi pod żyrandolem, to chyba należałoby pokazać, że się w ogóle istnieje. Pamiętajmy, że prezydent jest także zwierzchnikiem sił zbrojnych.

Agata Duda deklarowała w kampanii, że jest odważna, niezależna i ma silną osobowość. Ochoczo taki wizerunek nauczycielki języka niemieckiego wmawiali Polakom niektórzy dziennikarze – z portalem 300polityka.pl na czele. Wiele kobiet zwracało się do prezydentowej o zabranie głosu na temat proponowanych zmian w prawie antyaborcyjnym czy na temat sytuacji w oświacie. Daremnie – Agata Duda odważnie milczy. Czy to nie tak zachowują się silne kobiety?

Wobec tak totalnej nieobecności pary prezydenckiej w debacie publicznej, można powiedzieć, że ludzie ci abdykowali, a jeśli tak, to nie powinni mieszkać w Pałacu Prezydenckim, nie powinni mieć do dyspozycji pancernej limuzyny, a Andrzej Duda nie powinien mieć wypłacanej pensji.

Poprzedni prezydenci i poprzednie prezydentowe z różną intensywnością zabierali głos na ważne społecznie i politycznie tematy. O żadnej parze prezydenckiej nie można było jednak powiedzieć, iż tak naprawdę jej nie ma. Aż do teraz.

Takiego prezydenta i taką pierwszą damę sobie wybraliście, niemądrzy Polacy przy kompletnej obojętności znacznej większości Polaków mądrzejszych, czyli jednak też niezbyt mądrych. Ja natomiast głosowałem i namawiałem do głosowania na Bronisława Komorowskiego i czas pokazał, że miałem rację.

Komentarze

  1. TROCHE SZACUNKU!!!! O PREZYDENCIE PISZESZ!!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. " O żadnej parze prezydenckiej nie można było jednak powiedzieć, iż tak naprawdę jej nie ma." Nie no co ty. Zapomniałeś o Szogunie z małżonką? No przecież ich nie było. I tak samo jak aktualny, podpisywał wszystko jak mu podano.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…