Przejdź do głównej zawartości

Koniec Trybunału Konstytucyjnego w Polsce

To będzie bardzo krótki tekst, bo już nie ma o czym pisać. Prezydent Andrzej Duda wczoraj przed północą podpisał trzy ustawy ostatecznie niszczące Trybunał Konstytucyjny. Dziś rano prezydent pełnienie obowiązków prezesa TK powierzył sędzi Julii Przyłębskiej, a ta dopuściła do orzekania trzy osoby nielegalnie wybrane do TK przez PiS w ubiegłym roku.

Nie radzisz sobie w Sądzie Okręgowym? Nic nie szkodzi – zostaniesz p.o. prezesa TK, jeśli jesteś wierny PiS, a twój mąż może nawet być ambasadorem RP w Berlinie. Nie ma już sensu mówić i pisać o TK. Ta instytucja dziś przestała istnieć. Lepiej już dziś zastanowić się nad procedurą, która reaktywuje Trybunał po wyborach parlamentarnych w 2019 r.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Brawo PiS! Trzech sędziów pani Przyłębska przywróciła już do pracy. Super.Teraz Trybunał będzie działał jak należy.Żegnamy ozięble pana Rzeplińskiego i oby jego noga nigdy już nie stanęła w TK
Anonimowy pisze…
Ulala bastion PO czyli TK pada,a to nie koniec bo za 2 lata dostaniecie w 4 litery w samorządowych.Co wy biedni wtedy poczniecie?! buuuuu.Nic nie idzie ostatnio po waszej myśli.Rok się kończy,a według was Budżet miał się zawalić,a się nie zawalił,mimo 500+ i trzyma się dobrze.A pani Przyłębska jest Zdolna, inteligentna i cwana, same atuty życzę powodzenia.