Przejdź do głównej zawartości

Rozpaczliwy atak Nowoczesnej na Platformę

Posłowie partii Ryszarda Petru dali dziś w mediach społecznościowych ujście swoim frustracjom i przepuścili atak na polityków Platformy Obywatelskiej ze szczególnym natężeniem wobec przewodniczącego Grzegorza Schetyny. Odczytuję to jako desperacką próbę odwrócenia pikujących sondaży Nowoczesnej.

Nowoczesna nie ma pieniędzy i struktur w terenie. Jest partią bazującą na przychylności części dziennikarzy. Nie mają nic więcej. Jednocześnie widzą, że przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ma szczegółowy harmonogram działania i konsekwentnie go realizuje nie oglądając się za siebie, nie tracąc czasu na akademickie dyskusje, które z realnym życiem i prawdziwą polityką mają niewiele wspólnego. Sondaże pokazują, że poparcie dla Platformy rośnie.

Wniosek PO o wotum nieufności dla rządu PiS pokazuje, że partia Grzegorza Schetyny jest ofensywna i ma wolę walki o lepsze jutro. Nowoczesna takiego wniosku złożyć nie może, ponieważ ma za mały klub parlamentarny. Posłowie N pewnie zdają sobie sprawę, że wzrost poparcia dla Platformy nie wziął się z powietrza – do PO wraca elektorat, który półtora roku temu wprowadził Nowoczesną do parlamentu.

Politykom N radzę więcej pokory, a mniej arogancji. Przypominam im również, że przeciwnicy Grzegorza Schetyny bardzo źle kończą. Niech nie słuchają Palikota, który radzi im dziś, aby zapisali się do PO i przejęli ją od środka. To brednie faceta, który będąc w PO walczył z Grzegorzem Schetyną i tę walkę przegrał.

Nowoczesna atakująca Platformę przypomina ratlerka, który zza płotu atakuje amstafa. Posłowie tej tekturowej partii udowadniają dziś, że sondażowe spadki poparcia są w pełni uzasadnione. Nie da się poważnie traktować ludzi, którzy nie wytrzymują ciśnienia. Jeśli w najbliższych dniach nie pojawi się jakiś sondaż korzystny dla N, ataki na PO jeszcze bardziej przybiorą na sile. Dramat partii Ryszarda Petru polega również na tym, że nie ma pieniędzy nawet na to, aby kupić korzystny dla siebie sondaż.

AKTUALIZACJA, 19.03.2017.

Najnowszy sondaż pokazuje znaczący spadek poparcia dla PiS i wielki wzrost poparcia dla PO. Poparcie dla partii Petru stoi w miejscu i to daleko w tyle za PO. Teraz rozumiem ataki posłów Nowoczesnej na Platformę Obywatelską i Grzegorza Schetynę.Komentarze