Przejdź do głównej zawartości

Powitanie Tuska, czyli infantylna farsa

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk został na dziś wezwany na przesłuchanie do warszawskiej prokuratury. Sprawa dotyczy umowy o współpracy między polskimi i rosyjskimi służbami specjalnymi dotyczącej ochrony polskiego kontyngentu wojskowego wracającego z Afganistanu przez terytorium Federacji Rosyjskiej w czasach, gdy Tusk był premierem polskiego rządu. Przesłuchanie go w tej sprawie jest absurdalne, bo współpraca służb specjalnych z definicji powinna być trzymana w najściślejszej tajemnicy. Sterowana ręcznie przez Zbigniewa Ziobro prokuratura postanowiła po prostu symbolicznie rozpocząć polowanie na prawdopodobnego kandydata w wyborach prezydenckich 2020, który może pokonać urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę.

Michał Kamiński - niegdyś wyrzucony z PiS, a potem z PO – postanowił zorganizować powitanie Donalda Tuska, który przyjechał do Warszawy pociągiem. To w zamyśle miało wyciągnąć jego Unię Europejskich Demokratów z poziomu ujemnego poparcia przed planowanym połączeniem z Nowoczesną. Partia Ryszarda Petru ma dziś w sondażach 6% poparcia, a teoretyczny byt polityczny Protasiewicza, Kamińskiego, Huskowskiego i Niesiołowskiego ma -3%. Łatwo policzyć, że po fuzji poparcie dla Nowoczesnej wyniesie aż 3%.

Powitanie Tuska na Dworcu Centralnym szybko zamieniło się w farsę z kilku powodów. Po pierwsze – dworzec został zablokowany dla tzw. zwykłych podróżnych. Po drugie – zwolennicy Tuska mieli przy sobie czerwone (tak, czerwone) kartki. Po trzecie - gdy tylko szef Rady Europejskiej wysiadł z pociągu, zaczął koło niego skakać Mateusz Kijowski – do cna skompromitowany lider gasnącego Komitetu Obrony Demokracji. Widać było także jedną, a może nawet dwie sprane flagi UED. Jest moc. Po czwarte - wywiązała się pyskówka zwolenników Tuska z jego przeciwnikami, którzy postanowili urządzić swoją wersję tej szopki.

Ten happening nie pomógł w niczym Tuskowi ani opozycji. Nie zaszkodził też partii rządzącej. To potwierdza tezę, że Michał Kamiński jest agentem Jarosława Kaczyńskiego.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…