Przejdź do głównej zawartości

Na przesłuchaniu Michała Tuska nie straci Platforma ani Donald Tusk. Nie zyska PiS ani Nowoczesna

Około 8 godzin trwało przesłuchanie Michała Tuska przed sejmową komisją śledzą ds. Amber Gold. Już w połowie przesłuchania syna przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska stało się jasne, że ani Platforma Obywatelska, ani Donald Tusk nie będą poszkodowani po dzisiejszym dniu. Stało się też jasne, że na przesłuchaniu młodego Tuska nie zyska Prawo i Sprawiedliwość, Kukiz i Nowoczesna, które z jego przesłuchaniem wiązały nadzieje na zniszczenie Platformy Obywatelskiej. Dla Nowoczesnej to zaś kwestia politycznego życia lub śmierci.

Przedstawiciele PiS w komisji (Wassermann, Suski, Pięta, Kopcińska i Krajewski) pokazali przede wszystkim to, jak bardzo są ograniczeni pod względem intelektualnym. Pokazali też, że wezwali Michała Tuska tylko przez wzgląd na to, że jest synem Donalda Tuska. Przedstawiciel Nowoczesnej Witold Zembaczyński udowodnił (zresztą, po raz kolejny), że mentalnie jest bardzo blisko PiS-u i że – podobnie jak Ryszard Petru, Katarzyna Lubnauer i Joanna Scheuring-Wielgus – ma obsesję na punkcie Platformy Obywatelskiej, śni o jej zniszczeniu, a na jawie o tym marzy. Nowoczesna na trwale zjeżdża na taki poziom poparcia, który sprawi, że przewodniczący PO Grzegorz Schetyna wykasuje ze swojego telefonu numer telefonu Ryszarda Petru. Przewodniczący PO mój numer telefonu ma.

Z przesłuchania Michała Tuska więcej dowiedzieliśmy się o jego trudnych relacjach z ojcem niż o Amber Gold. To zresztą potwierdza, że ta komisja jest kompletną farsą. Bardziej wylansował się dziś pełnomocnik obydwu Tusków mecenas Roman Giertych niż pani Wassermann jako potencjalna kandydatka PiS na prezydenta Krakowa i pan Krajewski jako potencjalny kandydat PiS na prezydenta Warszawy.

Komentarze

Anonimowy pisze…
No nie wiem czy nie straci... Amber Gold,Sowa,Reprywatyzacja w Warszawie to są kwestie które do PO przylgnęły. Zresztą ja już na PO NIGDY NIE zagłosuję!!!!! za reformę 67 .Polacy im tego NIGDY NIE ZAPOMNĄ!!!
Wyższy wiek emerytalny to KONIECZNOŚĆ i Polacy to w końcu zrozumieją. Zrozumieją, że warto dłużej pracować i mieć wyższą emeryturę niż na wcześniejszej emeryturze przymierać głodem.
Anonimowy pisze…
Nie prawda. Obecny rząd dał ludziom wybór. Ludzie mogą teraz decydować czy chcą wcześniej przejść na emeryturę,czy jednak dłujżej pracować i mieć wyższą.ALE MAJĄ WYBÓR, a PO niby tak sie powołuje na liberalizm. Gdzie tu liberalizm jak kazali wszystkim do 67.
Prawda. Obniżenie wieku emerytalnego powiększa dziurę w ZUS i w perspektywie kilkunastu lat spowoduje rozwalenie systemu emerytalnego. W polityce czasem trzeba robić rzeczy ryzykowne dziś, ale korzystne dla przyszłych pokoleń, a nie tylko zadłużać się, żeby ludziom było miło przez chwilę.
Anonimowy pisze…
Że co? Nie straci? Cytat M.Tuska "wiedzieliśmy z ojcem, że była to lipa" . Koleś mówi coś takiego przed komisją z uśmiechem na twarzy, a na koniec zbija piątki z Giertychem,a ty mówisz że to nic takiego. Czyli Premier RP wiedział że to lipa i nic nie robił? To świadczy jakie podejście miało PO do wszystkiego za swych rządów i ich obciąża.
Każdy, kto wie, że 2+2=4 wiedział też, że Amber Gold to lipa. Nie trzeba było być premierem lub synem premiera. Wystarczyło używać rozumu. Skoro banki proponowały wtedy na lokatach 5 - 7% a Amber Gold 13% to chyba jasne było, że to oszustwo.