Przejdź do głównej zawartości

Spada poparcie Francuzów dla prezydenta Macrona

Ta wiadomość bardzo mnie wczoraj ucieszyła. Nowy prezydent V Republiki Emmanuel Macron, uchodzący w Polsce, wśród politycznych malkontentów, za wzór do naśladowania w kontekście konieczności pokonania Jarosława Kaczyńskiego i jego partii, stracił w ciągu miesiąca aż 10% poparcia francuskiego społeczeństwa i są to najgorsze notowania mieszkańca Pałacu Elizejskiego od 1995 roku.

Dla porównania – Partia Demokratyczna pod przywództwem Władysława Frasyniuka straciła swego czasu 15% poparcia Polaków w zaledwie pół roku. Nie ukrywam, że to również bardzo mnie bawi.

To kolejny sygnał dla polskich maruderów, aby przestali szukać zbawiciela, którego nie ma i nie będzie. Czas najwyższy docenić i szanować jedynego realnego przeciwnika Jarosława Kaczyńskiego, który jest szefem partii jako jedynej po stronie opozycji mającej wszystkie niezbędne składniki potrzebne do wyborczego zwycięstwa: Wiedzę, doświadczenie, pieniądze i struktury oraz pracowitość lidera. Tą partią jest Platforma Obywatelska. Tym liderem jest Grzegorz Schetyna.

Komentarze

 1. No na pewno liderem opozycji nigdy nie będzie Frasyniuk,ani Petru.Nie wiem co te media wymyśliły żeby tego Frasyniuka lansować na lidera. Marnie skończył jako polityk.Ani sympatyczny, wiedzy żadnej nie ma. Nie wiem też jak można popierać .Nowoczesną , nic tam ciekawego i wartościowego nie widzę...

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę cię niestety zmartwić. To że dziś PiS rządzi,a media szukają lidera opozycji,to są skutki 8 lat rządów PO. Nie dali w sumie nic tym ludziom,a nie dali bo nie mieli z czego. Nie uszczelniali systemu podatkowego,jak dziś robi to M.Morawiecki. Wiele rozwiązań mogli zastosować np.pakiet paliwowy , czy kara 25 lat więzienia za wyłudzanie VATu, czemu tego nie robili nie wiem. Pytanie czy oni chcą tą politykę kontynuować? Przecież wzięli na eksperta tego gościa od Balcerowicza. On pewnie ma takie poglądy że chciałby poluzować te przepisy.No i wiadomo co wtedy luka znów większa.A to dla Polski dobre by nie było. PS. Ciekawi mnie czemu dla TVN temat przywódcy opozycji taki ważny, a temat uszczelniania podatkowego jest omijany szerokim łukiem. To ważny temat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dajże spokoj. Petru i Rzońca w jednym rządzie??jako koalicja?? Uuuuu cinko to widze. Masakra

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…