Przejdź do głównej zawartości

Spada poparcie Francuzów dla prezydenta Macrona

Ta wiadomość bardzo mnie wczoraj ucieszyła. Nowy prezydent V Republiki Emmanuel Macron, uchodzący w Polsce, wśród politycznych malkontentów, za wzór do naśladowania w kontekście konieczności pokonania Jarosława Kaczyńskiego i jego partii, stracił w ciągu miesiąca aż 10% poparcia francuskiego społeczeństwa i są to najgorsze notowania mieszkańca Pałacu Elizejskiego od 1995 roku.

Dla porównania – Partia Demokratyczna pod przywództwem Władysława Frasyniuka straciła swego czasu 15% poparcia Polaków w zaledwie pół roku. Nie ukrywam, że to również bardzo mnie bawi.

To kolejny sygnał dla polskich maruderów, aby przestali szukać zbawiciela, którego nie ma i nie będzie. Czas najwyższy docenić i szanować jedynego realnego przeciwnika Jarosława Kaczyńskiego, który jest szefem partii jako jedynej po stronie opozycji mającej wszystkie niezbędne składniki potrzebne do wyborczego zwycięstwa: Wiedzę, doświadczenie, pieniądze i struktury oraz pracowitość lidera. Tą partią jest Platforma Obywatelska. Tym liderem jest Grzegorz Schetyna.

Komentarze

Anonimowy pisze…
No na pewno liderem opozycji nigdy nie będzie Frasyniuk,ani Petru.Nie wiem co te media wymyśliły żeby tego Frasyniuka lansować na lidera. Marnie skończył jako polityk.Ani sympatyczny, wiedzy żadnej nie ma. Nie wiem też jak można popierać .Nowoczesną , nic tam ciekawego i wartościowego nie widzę...
Anonimowy pisze…
Muszę cię niestety zmartwić. To że dziś PiS rządzi,a media szukają lidera opozycji,to są skutki 8 lat rządów PO. Nie dali w sumie nic tym ludziom,a nie dali bo nie mieli z czego. Nie uszczelniali systemu podatkowego,jak dziś robi to M.Morawiecki. Wiele rozwiązań mogli zastosować np.pakiet paliwowy , czy kara 25 lat więzienia za wyłudzanie VATu, czemu tego nie robili nie wiem. Pytanie czy oni chcą tą politykę kontynuować? Przecież wzięli na eksperta tego gościa od Balcerowicza. On pewnie ma takie poglądy że chciałby poluzować te przepisy.No i wiadomo co wtedy luka znów większa.A to dla Polski dobre by nie było. PS. Ciekawi mnie czemu dla TVN temat przywódcy opozycji taki ważny, a temat uszczelniania podatkowego jest omijany szerokim łukiem. To ważny temat.
Anonimowy pisze…
A dajże spokoj. Petru i Rzońca w jednym rządzie??jako koalicja?? Uuuuu cinko to widze. Masakra