Przejdź do głównej zawartości

Media nie będą wybierać liderów partii

Donald Tusk mówił, że liderem jest ten, który wygrywa, partię bierze ten, którego wybrano. Lewicowy portal OKOpress oraz w sumie nie wiadomo jaka „Gazeta Wyborcza” uznały jednak, że w ramach walki z Jarosławem Kaczyńskim należy zaszkodzić Grzegorzowi Schetynie i Ryszardowi Petru. OKOpress zamówiło sondaż, w którym na liderów wytypowano Borysa Budkę i Rafała Trzaskowskiego oraz Katarzynę Lubnauer i Kamilę Gasiuk-Pihowicz, który „GW” z radością promuje. Nikt co prawda nie wie, czy wymienione osoby chcą być liderami, ale to nie ma znaczenia, bo nie o to w gruncie rzeczy chodzi. Chodzi o to, aby Platformę i Nowoczesną rozsadzić od środka, a ewentualne nowe byty zmusić do jednoznacznego skrętu w lewą stronę.

Zakładam, że Borys Budka i Rafał Trzaskowski zdają sobie sprawę, że w tej intrydze nie chodzi ani o nich, ani o Platformę i mam nadzieję, że wytrzymają ciśnienie. Zachowanie mediów jest wstrętne i dla Grzegorza Schetyny bardzo krzywdzące, bo on wypruwa sobie żyły pracując dla Platformy. Wytrzymaliśmy po Karpaczu więc teraz też wytrzymamy – trzeba robić swoje i nie przejmować się.

Absurdalne, że OKOpress i „GW” wmawiają ludzią, że Schetyna jest zły, bo PO ma 20-30% poparcia, Petru jest zły, bo N ma 5-10%, a Zandberg jest znakomity, choć Razem ma zaledwie 3% poparcia.

Rezygnuję z finansowego wspierania OKOpress. Nie mam też ochoty bronić „Gazety Wyborczej” przed PiS-em. Niech Kaczyński nawet zrówna ich z ziemią – palcem nie kiwnę. Liderów partii wybierają ich członkowie. Kadencja Grzegorza Schetyny kończy się w styczniu 2020 r. i wtedy znowu członkowie partii będą podejmować decyzję. Mediom nic do tego.

P.s. Pamiętajmy, że gdy „GW” zaczęła lansować KOD, to z KOD-u nic nie zostało. 3% poparcia dla Razem świadczy zaś o intelektualnym bankructwie OKOpress. Bodaj w 2004 r. w „Rz” ukazał się sondaż, z którego wynikało, że Donalda Tuska na czele PO powinien zastąpić Jan Rokita.

Komentarze

 1. Petru?! Bronisz go?! Przecież on jest żałosny! Rozsadzić .Nowoczesną od środka?! Człowieku .Nowoczesna to partia dla korporacji i banków lansowana przez media,i skończy się gdy skończy się jej ich poparcie. Za Petru nic nie stoi?! Nic totalnie nic! Niech on od władzy trzyma się z daleka. Bo koalicja PO-.N przy władzy nie będzie tak lajtowa jak nawet PO-PSL. Nawet ludzie z PSL w 2015 roku mówili że hamowali niektóre zapędy Platformy jak np.Podatek katastralny. Przy Petru nawet Zandberg to wielki polityk o określonych poglądach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dokładnie 100%. Media stworzyły Petru i jego partię i media zdecydują kiedy będzie jej koniec. Wypromowaly ją bo były zawiedzione PO i wiedziały że ta ma wiele na sumieniu. Media te czyli tvn, gw, newsweek potrzebowały kogoś nowego i im już PO nie była potrzebna(bo u tych mediów sentymentow nie ma!) O ile PO się broniła bez wsparcia tych mediów bo za nią coś stoi,są prawdziwi politycy, tak .N się nie obroni, Petru to nie polityk. Od początku powstania tej "partii" wiedziałem że to ściema. Oto tvn informuje w faktach jako wielki news że pan Petru zakłada partię.No ludzie! I jeszcze ta konwencja. Poprzyjeżdżali na nią sami dziani ludzie, w drogich brykach, garniakach. Same szychy i wielkie hasło "zawiedzeni rządami PO" hAHHAHAHAH koń by się uśmiał.Mało tego konwencja na wypasie i na bogato że nawet PO i PiS takich nie mialy. "Wielcy politycy zatroskani o Polskę" hehehe. Nigdy nie lubiłem Petru, również wcześniej jak chodził po tv i zgrywał wielkiego ekonomistę i raczył nas tymi prehistorycznymi balcerowiczowskimi bredniami, tym bardziej jako polityka. I bytność tej partii zależy od tych mediów i ich dobrej woli. Zresztą przypomnij sobie Adrian jak Petru się skompromitował nie potrafiąc rozliczyć kampanii, i narobił długu i jeszcze prosił ludzi o wpłaty (hahahaha milioner prosi biednych ludzi o pieniądze) NO COMMENT. drugi raz Madera. No zenada poprostu. A media potraktowały to lajtowo i nie nagłaśniały tego. Jakby J.Kaczyński miał takie wpadki to media by bo zniszczyly.

   Usuń
 2. Nie bronię Petru. Podzielam opinię o nim i jego partii. Chodzi mi o zasady.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…