Przejdź do głównej zawartości

Polską rządzą ludzie prymitywni

Premier Beata Szydło i szef MSWiA Mariusz Błaszczak po tygodniu od przejścia nawałnic pojawili się w Chojnicach. Oczywiście, gdy premier i właściwy minister pojawiają się po tygodniu, nie może być mowy o pomocy poszkodowanym – to prymitywna ustawka dla naiwnych widzów rządowej TVP. Co by się działo, gdyby premier Tusk pojawił się w Smoleńsku dopiero tydzień po katastrofie?

Przeraża nie tylko fakt, że oficjele potrzebowali tygodnia, aby pojawić się na miejscu katastrofy naturalnej, ale i to w jaki sposób wypowiadali się o innych ludziach, którzy robią dla poszkodowanych więcej niż wojewoda, który jest do tego wyznaczony z mocy prawa i urzędu. Premier Szydło podziękowała TAKŻE wolontariuszom, choć to oni byli na miejscu szybciej niż wojewoda i pracowali najciężej.

Później premier Szydło i minister Błaszczak wspólnie zaatakowali marszałka województwa pomorskiego, który jest z Platformy Obywatelskiej i zrobili to w typowym dla siebie prymitywnym stylu – obrażając, szydząc i wyśmiewając. Dramat.

Po dzisiejszym dniu symbolem klęski państwa PiS po nawałnicach będzie nie tylko minister Macierewicz, którego terenowe auto utknęło w błocie, a potem on sam spacerował po błocie w lakierkach i w garniturze. Symbolem będzie nie tylko zestawienie liczb mówiące o tym, że 2000 policjantów ochrania miesięcznice, a tylko 60 żołnierzy pomagało usuwać skutki kataklizmu i nawet nie to, że wojewoda wszystko od początku lekceważył i nie widział potrzeby ogłoszenia stanu klęski żywiołowej. Tym symbolem będzie dzisiejsza haniebna i wstydliwa konferencja prasowa pani premier i pana ministra w Chojnicach. Nie wierzę, ze ci ludzie nauczyli się jeść sztućcami – mam wrażenie, że jeszcze dziś o 7:00 rano siedzieli w jaskiniach lub na drzewach.

Nie mam wątpliwości, że Prawo i Sprawiedliwość wróci do ataku na samorządy rządzone dziś w zdecydowanej większości przez PO i będzie chciało przejąć nad nimi kontrolę. Ważnym argumentem będzie to, że po przejęciu samorządów przez PiS będą one sprawniej niosły ludziom pomoc w przypadku nawałnic. Jeśli PiS uda się ten zamach, samorządy zaczną działać tak, jak działa Trybunał Konstytucyjny Przyłębskiej i Muszyńskiego – instytucja przestała istnieć, został tylko budynek.

PODKREŚLAM raz jeszcze: To wojewoda (przedstawiciel rządu w terenie), a nie marszałek województwa (samorząd) jest tym, który po przejściu kataklizmu ma pomagać ludziom w pierwszej kolejności. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich nie poradził sobie i powinien stracić stanowisko. Za rządów PO takiego wojewody już by nie było albo jego dni byłyby policzone.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Hahahha a wy dalej swoje " PiS jest dziki, PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły..." ( http://www.wiocha.pl/1442173,Na-dzisiejsze-wydanie-zaprasza-Justyna-Sciemnialke ). No życzę powodzenia z taką taktyką. Tylko straszenie PiSem, opozycja totalna i takie tam. Przynajmniej ten PiS coś ludziom dał i dba o polskie sprawy. A wy PO nie mówi o problemach Polaków tylko straszy.
Nikt nie straszy PiS-em - każdy sam wie, ze PiS jest straszny. Zamiast pisać bzdury, proszę merytorycznie odnieść się do treści posta. Jeśli masz pisać bzdury - daj sobie spokój.
Anonimowy pisze…
Prymitywni? To jak nazwać tych z PO co przez osiem lat nie dali ANI JEDNEJ ZŁOTÓWKI na biedne dzieci,a płakali jak wprowadzano podatek bankowy. Bo banki takie bidne, nie poradzą sobie... Płakali i krzyczeli jak PiS wprowadzal program 500+, protestowali, nie chcieli się pogodzić. Że polityka będzie robiona dla zwykłych ludzi.Że Polska staje się krajem sprawiedliwym i równym. A już kulminacją były protesty grudniowe i próba... zresztą sami wiemy czego.Tu tez prawdopodobnie była ważna kwestia obniżenia emerytur byłych funk.komunistycznych.
To kłamstwo. Oczywiście, że by programy socjalne i finansowe i inne - np. budowa mieszkań i żłobków. Tyle, że wtedy budżet nie trzeszczał, a dziś trzeszczy i kreatywna księgowość Morawieckiego nic nie zmieni. Państwo Pis nie jest sprawiedliwe m.in. dlatego, że 500 zł dostają ludzie bogaci, a nie dostaje np. samotna matka z jednym dzieckiem. Za repolonizację banków płacimy my wszyscy - ich klienci i to słono. Emerytury SB-kom obniżyła PO, gdy szefem MSWiA był Grzegorz Schetyna - ze wskaźnika 2,5 do 0,7 i wszystko zgodnie z prawem. Potem PiS obniżył z 0,7 na 0,5 w taki sposób, że beneficjenci pójdą do sądów i wygrają odszkodowanie od państwa, bo sprzątaczkę zrównano z funkcjonariuszem, który łamał ludzi.
Anonimowy pisze…
A to niech se będą ale zobacz Adrian co się na świecie wyprawia.Zamach za zamachem/Ja to się cieszę z jednego że Pis zrobił jedną dobrą rzecz:Nie będziemy musieli przyjmować imigrantów a nie jak rząd E.Kopacz który zgodził się na tysiące. Jak taK było można, jeszcze pojechała do tej Unii ta Teresa negocjować te kwoty,i spanikowana bo nie wiedziała co robić dzwoniła do Kopacz i " przyjąć 5 tysięcy? 50 ? a może 500 tysięcy?" No i byśmy teraz mieli nie 500plus na dziecko,tylko 500plus tyś. imigrantów. Daj spokój jak oni rządzili,byśmy teraz przyjmowali tych imigrantów a już większość krajów nie chce przyjmować a założe się że my byśmy przyjmowali,bo my robiliśmy wszystko o co Merkel prosiła. DRUGA RZECZ: Podoba mi się bardzo i popieram to że rząd Pis nie prowadzi takiej polityki jak poprzednicy względem prywatyzacji i z nią skończył i tu brawa. Koniec wyprzedawania polskich firm,spólek,majątku. Mało tego uważam że Pis powinien wpisać ten zakaz prywatyzacji do konstytucji. Bo tam się zdaje ludzie tacy jak Petru m.in. szykują do przejęcia władzy. Pis powinien Polskę zabezpieczyć w tej kwestii.
Była mowa o 7000 ludzi po wielokrotnej weryfikacji przez służby - ludzi uciekających przed wojną i śmiercią. Oni nie są gorszymi ludźmi niż my, ich życie nie jest warte mniej niż nasze. Kopacz podjęła słuszną decyzję, którą nowy rząd powinien wykonać, bo jest ciągłość państwa, do jasnej cholery! A ci kretyni poszli na zwarcie z UE, na którym bardzo dużo stracimy. Dziś wystarczyłoby przyjąć 50-80 osób i byłaby sprawa załatwiona, a idioci z PiS-u nawet tego nie chcą. Polsce bardziej zagrażają faszyści z ONR-u i rosyjski agent Macierewicz niż zamach terrorystyczny dokonany przez uchodźców. Prywatyzacja nie jest niczym złym - państwo jest kiepskim zarządcą firm - zawsze tak było. Jest tylko kwestia ceny i tego, kto kupuje. Za repolonizację banków płacimy i płacić będziemy wszyscy nie dostając nic w zamian. To żadna sztuka kupować na kredyt, kupować za cudze pieniądze.
Anonimowy pisze…
O fanie że odpisałeś. Znaczy traktuejsz ludzi poważnie a to plus. Są ludźmi takimi jak my ok, Tylko że widzisz my nie musimy ich przyjmować jak widać.Polacy się ich boją a państwo musi dbać o bezpieczenstwo obywateli. Zamachów dokonują nie katolicy nie buddyści a muzułmanie.Niech tvn wkońcu o tym mówi głośno jak jest. Ja o tych 500 tyś napisałem z przymrużeniem oka ale nie wiadomo do ilu wkońcu dobiła by ta liczba,myślę że w setkach tysięcy jednak.Tak jak mówię boimy się i nie miej do mnie pretensji.Ja myśle jak przeciętny Polak widze że na świecie zamach za zamachem i się boję i przeraża mnie myśl że polski Premier zgadza się w liczbie tysiąca imigrantów muzułmański przyjąć i to nie sprwdzonych,oni wyrzucaja dokumenty nie wiadomo kto to jest właściwie!.Nie wiń mnie że ja jestem przeciwny imigrantom,ale jestem.Szanuję wszystkich ale Polska dobrze zrobiła i nie musimy odpowiadać za błędy Merkel

Najchętniej czytane

Telewizja Polsat uległa PiS

Najpierw fiskus zażądał od spółek właściciela Polsatu kilkudziesięciu milionów złotych zaległego podatku. Potem szefową segmentu informacji i publicystyki w telewizji Polsat została znana z prawicowych odchyleń Dorota Gawryluk. Wczoraj gościem Polsat News była Julia Przyłębska – marionetka partii rządzącej, żona agenta SB, który jest obecnie ambasadorem Polski w Berlinie, niby prezes niby Trybunału konstytucyjnego. To znak, że Gawryluk starannie wykonała zalecenia płynące z siedziby PiS, ponieważ Przyłębska bywa tylko tam, gdzie nie ma trudnych pytań.
Taki obrót spraw przyjmuję ze smutkiem. Właściciela Polsatu – Zygmunta Solorza - uważam za absolutnego geniusza biznesu, któremu konkurenci z TVP i TVN nie dorastają do pięt. Smutne, że znowu dał się złamać partii Jarosława Kaczyńskiego. Znowu, bo w 2007 roku też tak się stało. Na kilka tygodni przed przedterminowymi wyborami parlamentarnymi do biur Solorza politycy PiS wysłali Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a kilka dni później niel…

Premier Morawiecki narobił nam wstydu w Berlinie i Monachium

To nie była dobra wizyta Mateusza Morawieckiego u naszych zachodnich sąsiadów. Najpierw na bzdury opowiadane przez polskiego premiera nie dała się nabrać kanclerz Angela Merkel, a potem uczestnicy Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.
Najpierw Berlin. Oglądając wspólną konferencję prasową Merkel i Morawieckiego narastało we mnie zażenowanie. Było mi przykro, że premier mojego kraju świadomie kłamie mówiąc, że polskie sądy pracują najwolniej w Europie, a prawda jest taka, że są w środku zestawienia. Potem, gdy opowiadał brednie, że Polska może być motorem wzrostu gospodarczego całej Unii Europejskiej. To tak, jakby rower miał ciągnąć samochód ciężarowy. Premier Morawiecki nie poprzestał jednak na tym i porównał PKB Polski i Hiszpanii, ale – uwaga – z roku 1951, czyli czasów stalinizmu. To pewnie dlatego, że nie chciało mu przejść przez gardło pochwalenie gospodarczej sytuacji naszego kraju z lat 2007-2015. Bardzo to małe i smutne – niegodne premiera polskiego rządu. Generalnie, Morawi…

Nie wezmę udziału w referendum Andrzeja Dudy

Uważam za wyjątkowo bezczelne i niegodziwe domaganie się referendum na temat zmiany Konstytucji przez człowieka, który obecną Konstytucję wielokrotnie, świadomie i z premedytacją złamał i którą do końca swojej ponurej prezydentury jeszcze nie raz złamie.
Nie wezmę udziału w referendum nawet, gdyby trwało pół roku, lokal do głosowania znajdował się w „Biedronce” albo w „Lidlu”, a za udział w głosowaniu dawano zimne piwo. Andrzej Duda chce kosztem ok. 150 mln zł z pieniędzy nas wszystkich dodać sobie znaczenia. Nie ma na to mojej zgody.
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że złoży do Senatu wniosek o dwudniowe referendum, które miałoby odbyć się w dniach 10-11 listopada 2018 roku. Nikt tego referendum nie chce – ani partia rządząca, ani partie opozycyjne. Jeśli w siedzibie PiS zapadnie decyzja, aby głosować zgodnie z wolą Dudy, obowiązkiem każdego przyzwoitego człowieka i szanującego podstawowe reguły demokraty jest takie referendum zbojkotować.
W procedurze zmiany Konstytucji może być i …

Wpłacali pieniądze na PiS – otrzymali posady w państwowych spółkach

Bomba wybuchła. Posłowie PO Arkadiusz Myrcha i Krzysztof Brejza ujawnili wczoraj pierwszą grupę nazwisk osób, które wpłacały pieniądze na kampanię wyborczą PiS, a potem otrzymały pracę w państwowych spółkach.


Mało kto zauważył konferencję prasową polityków PO na ten temat. Pokazanie kilkunastu przypadków powinno wstrząsnąć opinią publiczną, a prokuratura powinna natychmiast wszcząć śledztwo.
Mechanizm opisany na konferencji jest prosty. Określone osoby wpłacają pieniądze na PiS, a następnie uzyskują stanowiska w spółkach Skarbu Państwa ze względu na to, że partia PiS obsadziła zarządy tych spółek i wymienia profesjonalistów na kadry partyjne. Mamy tutaj do czynienia nie ze zjawiskiem jednostkowym, które zawsze może się zdarzyć, a polegającym na tym, że osoba z kwalifikacjami wpłaca na partię polityczną, a następnie obejmuje prace w spółce, która jest zarządzana pośrednio przez ta partię. Przeciwnie. Przedstawienie pierwszej grupy nazwisk pozwala postawić tezę, że mamy do czynienia z pro…

Andrzej Duda podpisał ustawy o SN i KRS. To koniec bezstronnych sądów

Prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej poinformował, że podjął decyzję o podpisaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Na nic zdały się apele prawniczych autorytetów o zawetowanie ustaw. Na nic zdały się analizy, z których wynikało, że podpisanie tych ustaw ostatecznie zniszczy niezależność sądów od woli polityków.
To smutny dzień w historii Polski. Andrzej Duda kosztem nas wszystkich zrobił piękny prezent świąteczny ministrowi sprawiedliwości i prokuratorowi generalnemu Zbigniewowi Ziobro. Żenujące są tłumaczenia Dudy, że podpisał ustawy, bo to jego ustawy. Prawda jest taka, że poprawki partii rządzącej do tych ustaw były bardziej obszerne niż projekty ustaw wysłane przez prezydenta do parlamentu.
Andrzejowi Dudzie od początku (od lipcowych wet do poprzednich ustaw) chodziło wyłącznie o jego władzę nad sądownictwem kosztem władzy Zbigniewa Ziobry. W poprzednich ustawach Ziobro miał 100% władzy nad sądami, a Duda 0%. W nowych ustawach Ziobro ma 90% władz…

Frasyniuk bezwzględnie ocenił zachowanie Biedronia i poparł Koalicję Obywatelską

Muszę być uczciwy: Nie byłem, nie jestem i nie będę zwolennikiem Władysława Frasyniuka. Wielokrotnie pisałem o nim bardzo krytycznie i wszystko to pozostaje w mocy. Nie mogę jednak nie docenić faktu, iż działacz antykomunistycznej opozycji z czasów PRL-u – po trzech latach analitycznego błądzenia – przejrzał na oczy i zrozumiał polityczną rzeczywistość fundamentalną jak to, że 2+2=4. Doceniam to, cieszę się i dziękuję za trzeźwy osąd.
Doradcą Roberta Biedronia jest Jakub Bierzyński. To były doradca Ryszarda Petru znany z nienawiści do Platformy Obywatelskiej. Być może nienawiść ta ma swe źródło w tym, że chciał być doradcą Grzegorza Schetyny, a lider PO wyrzucił go za drzwi, jak lata temu ówczesny szef partii Donald Tusk wyrzucił za drzwi Eryka Mistewicza. Nie wiem. Faktem jest, że Biedroń szkaluje Koalicję Obywatelską i – tak samo jak kiedyś Petru – ogłasza, że chce być premierem. Grzegorz Schetyna nigdy tego nie robi.
Szkalowanie Koalicji Obywatelskiej to droga donikąd, a precyzyjniej…

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Morawiecki upamiętnił Brygadę Świętokrzyską, która kolaborowała z III Rzeszą

Ciąg dalszy międzynarodowych sukcesów premiera. Upamiętnienie kolaborantów, twierdzenie, że w 1968 r. nie było Polski i opowiadanie o żydowskich sprawcach Holokaustu rozwścieczyło stronę Izraelską i wywołało lawinę komentarzy w Monachium, gdzie Mateusz Morawiecki opowiadał te brednie. Dodajmy do tego jeszcze odmowę wojewody dotyczącą włączenia syren w Warszawie w rocznicę wybuchu powstania w getcie i mamy wystarczająco obszerny materiał, aby domagać się dymisji Rady Ministrów.

„Schetyna ma problem, bo idzie do centrum, a PiS już tam jest” – mówili komentatorzy po zamianie Szydło na Morawieckiego. Jak zwykle mieli rację. Tej nocy rząd nie pójdzie spać. Do jutrzejszego poranka muszą znaleźć Żyda, który mordował Polaków lub innych Żydów oraz jego życiorys i zdjęcie. Mile widziane są też powiązania tego zwyrodnialca z politykami PO. Bez tego, udział polityków PiS w porannych programach nie ma sensu.
Jeszcze ze trzy dni sukcesów PiS na arenie międzynarodowej, a rządzący zaczną modlić się o p…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…