Przejdź do głównej zawartości

Koalicja Obywatelska dla Łodzi stała się faktem

Właśnie w tej chwili w Łodzi trwa samorządowa konwencja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, czyli Koalicji Obywatelskiej. Łódź jest pierwszym miastem wojewódzkim, w którym porozumienie PO-N udało się rozszerzyć także na SLD i PSL. To ważne i cenne. Ważne, aby tego typu porozumienia nie były budowane na siłę, bo wtedy to nie ma sensu, to się nie uda. Na przykładzie Łodzi widać, że to jest autentyczne, a to prawie gwarantuje wyborczy sukces.

Na uwagę zasługuje również to, że konwencja w Łodzi jest zorganizowana świetnie, podobnie jak wcześniej konwencja w Gdańsku. To też daje powody do optymizmu. Kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta jest oczywiście urzędująca prezydent Hanna Zdanowska, która jest również szefową struktur Platformy Obywatelskiej w województwie łódzkim. Pamiętajmy, że Koalicja Obywatelska to porozumienie również w powiatach oraz w wyborach do sejmiku województwa.

Napisałem na 5 i obroniłem na 5 pracę magisterską o wyborach samorządowych. Dzięki temu bardzo dobrze rozumiem, jak ważne są samorządy i w związku z tym jak wielka jest stawka jesiennych wyborów. Platforma Obywatelska wyrosła z samorządów. Prawo i Sprawiedliwość nie lubi i nie ceni tego organizmu oraz nie szanuje samorządowców.

fot. Platforma Obywatelska

Komentarze