Przejdź do głównej zawartości

Powiaty są kluczowe

Dziś rano w Warszawie odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, a gdzie zdecydowano – wspólnie z analogicznym ciałem statutowym Nowoczesnej – o utworzeniu wspólnego klubu parlamentarnego. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna nakreślił plan działania na najbliższe miesiące – politycy Platformy jeszcze w tym miesiącu znowu ruszą w teren – do powiatów – zwłaszcza tam, gdzie poparcie dla PO nie jest wysokie. Po raz kolejny powtórzył też, że nic, co przyznane, nie zostanie odebrane. Wszyscy w jego partii zdajemy sobie sprawę, że program + trzeba utrzymać. Różnica między PO i PiS będzie polegała na tym, że my znajdziemy na to pieniądze, a nie będziemy zadłużać państwa, jak to robi PiS. Gdzie? Chociażby w państwowych spółkach, które będą zarządzane przez kompetentnych menadżerów, a nie jak teraz – przez partyjnych notabli.

Powiaty są kluczowe – to tam możemy pozyskać, a czasem odzyskać wyborców. Wierzę, że szczera, uczciwa, rzeczowa rozmowa może przynieść pozytywny rezultat. Te spotkania będą zresztą świetnym rozwinięciem wielu tysięcy spotkań polityków PO z wyborcami, które odbywają się non stop od marca 2016 roku – jako Kluby Obywatelskie i Spotkania Obywatelskie. To była niezwykle ważna aktywność do której musimy wrócić ze zdwojoną siłą. W sierpniu zostanie pokazany kompleksowy program wyborczy – dziś są jego główne filary takie jak m.in. „Wyższe Płace” czy „Polska Seniora” - zostanie on uzupełniony o wasze postulaty w czasie nadchodzących konsultacji.

Grzegorz Schetyna zapowiedział stworzenie nowego sztabu wyborczego, w którym będą m.in. Krzysztof Brejza, Adam Szłapka i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. W październiku 2019 zdecyduje się los Polski nie na 4 lata, ale na trzy dekady. Jeśli wygra je PiS - zaorze kraj jaki znamy - kneblując wolność słowa, redukując wolność jednostki i uwłaszczając się na państwowym majątku. Jeśli wygra PO, każdy będzie sam decydował o swoim życiu.

Komentarze