Przejdź do głównej zawartości

Minister Szumowski pogrąża się

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu swoje rekomendacje dotyczące przeprowadzenia wyborów. Minister oznajmił, że wybory w tradycyjnej formie będą możliwe do przeprowadzenia najwcześniej za dwa lata, a w najbliższym czasie możliwe są jedynie wybory korespondencyjne. Zupełnie przypadkiem rekomendacja ministra zdrowia jest zbieżna z firmowaną przez Jarosława Gowina i wspieraną przez PiS propozycją zmiany konstytucji.

Lekarz Szumowski przegrał z politykiem Szumowskim. Wczoraj ten człowiek nie potrafił określić daty otwarcia salonów fryzjerskich, a dziś już wie, że wybory w tradycyjnej formie będzie można przeprowadzić dopiero za dwa lata. Uważam, że powiedział jedynie to, na co dostał pozwolenie z siedziby PiS i ani z nauką, ani z medycyną nie ma to nic wspólnego.

Trzymając się logiki Szumowskiego, należałoby na dwa lata zamknąć dyskoteki czy galerie handlowe, a lista takich obiektów jest zapewne znacznie dłuższa niż te dwa przykłady podane przeze mnie. Gdy W tak trudnych czasach lekarz będący ministrem zdrowia w jednej osobie ulega presji swojego politycznego mocodawcy, nikt z nas nie powinien czuć się bezpiecznie.

Również dziś Sejm odrzucił obowiązek przeprowadzania testów na koronawirusa pracownikom służby zdrowia, który to obowiązek rekomendował Senat w swoich poprawkach do ustawy. Przeciwko testom dla medyków zagłosował również lekarz i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Także dziś minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział śledztwa przeciwko personelowi medycznemu. Najwyraźniej kilkanaście lat wojny z lekarzem jego ojca to dla pana Zbyszka za mało.

Dla mnie Łukasz Szumowski skończył się dziś jako lekarz. Jest od dziś tylko i wyłącznie partyjnym urzędnikiem Prawa i Sprawiedliwości. Jego dzisiejsze rekomendacje wyborcze mają jedynie zmusić polityków opozycji do zmiany ustawy zasadniczej pod dyktando PiS. Obawiam się, że liberalne media rozpoczną teraz wywieranie ogromnej presji na polityków opozycji, aby w to poszli. Uważam, że każdy polityk opozycji, który przystałby na zmianę konstytucji ramię w ramię z tymi politycznymi gangsterami, ryzykuje rychłe zakończenie swojej politycznej kariery.

Charaktery ludzi poznajemy w najtrudniejszych okolicznościach. Obserwujmy uważnie.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski

Komentarze