Przejdź do głównej zawartości

Nie czas na rządy 16-latków

Gdy miałem 16 lat, bardzo mało wiedziałem o sobie, świecie, w którym żyję i o ludziach. Nie miałem pojęcia, że przywileje górników, nauczycieli i służb mundurowych rujnują budżet państwa. Nie wiedziałem, że budżet państwa nie jest skarbonką bez dna. Nie wiedziałem jak rozmawiać z ludźmi, by ich do siebie nie zrazić, nie potrafiłem przekonywać do swoich racji, nie byłem asertywny. Nie miałem wiedzy, która bardzo pomaga w życiu. Od tamtego czasu mija 7 lat. Dziś jestem o wiele mądrzejszy i choć głównie uczyłem się na własnych błędach, potrafię być optymistą.

Właśnie dowiedziałem się, że Ruch Palikota chce dać 16-latkom czynne i bierne prawo wyborcze. Przerażenie ogarnia mnie, gdy wyobrażam sobie, że 16-latkowie wybierają parlamentarzystów i sami mogą kandydować. To bardzo groźny pomysł. Wyobraźmy sobie, że w parlamencie większość mają narodowcy, a premierem jest Korwin-Mikke. Dramat. Nawet bez narodowców i innych oszołomów może być niebezpiecznie, gdy 16-latkowie mieliby decydować w takich sprawach jak podatki, płaca minimalna, aborcja, emerytury mundurowe czy ustawy o służbach specjalnych.

Gdy słyszę, że to pokolenie 16-latków jest już „zupełnie dorosłe” i dojrzałe do podejmowania tego typu decyzji, to mam wrażenie, że ktoś sobie kpi.

Chcą się angażować? Ich miejsce jest w młodzieżówkach. Niech działają zawsze i wszędzie, ale pod okiem starszych i bardziej doświadczonych.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…