Przejdź do głównej zawartości

Sąd: Beata Sawicka niewinna, działania CBA nielegalne

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że była posłanka Platformy Obywatelskiej Beata Sawicka jest niewinna, a działania CBA, którego szefem był Mariusz Kamiński, były nielegalne. Wyrok jest prawomocny. Koszty procesu ma pokryć Skarb Państwa. Sąd jasno stwierdził, że państwo nie może testować uczciwości obywatela. Niezgodne z prawem jest kuszenie obywatela, by popełnił przestępstwo.

To już kolejny wyrok obnażający i piętnujący praktyki IV RP. Dobrze, że sędzia Igor Tuleya ma naśladowców. Ten wyrok to kolejny dowód na to, że są dobrzy i są też źli sędziowie i kolejny przykład fatalnej pracy prokuratorów. W radości nad triumfem sprawiedliwości, pamiętajmy, że o sprawiedliwość w sądzie jest często bardzo trudno. Wielu nie ma siły i pieniędzy na odwołanie się od niesprawiedliwego wyroku. Coś o tym wiem osobiście, ale to temat na inny wpis, za jakiś czas.

Pamiętam, że Beata Sawicka popełniła błąd przyjmując łapówkę i sprzeciwiam się takiemu zachowaniu, ale dziś ważne jest to, że totalitarne metody Centralnego Biura Antykorupcyjnego zostały pokazane, nazwane i skrytykowane przez sąd. My, podatnicy jeszcze długo będziemy płacić odszkodowania ofiarom IV RP. Wystawmy rachunek przy urnie wyborczej. 

Życzę sobie i wam, żeby sąd nie kojarzył się z miejscem, w którym was nie stać na adwokata, a adwokat strony przeciwnej knuje z sędzią, kłamie i przyprowadza do sądu świadków, którzy kłamią. Żeby sąd nie był miejscem, w którym kłamstwo uznane jest za prawdę, a prawda zostaje zakrzyczana w majestacie świątyni sprawiedliwości.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…