Przejdź do głównej zawartości

Pijany Jacek Protasiewicz awanturował się na niemieckim lotnisku

Niemiecka gazeta „Bild” poinformowała, że Jacek Protasiewicz - wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, szef dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej, szef sztabu wyborczego partii w wyborach do PE i bardzo bliski współpracownik premiera Donalda Tuska awanturował się z celnikiem na lotnisku we Frankfurcie. Był pijany.

Pół biedy, że niemieckiemu celnikowi proponował wycieczkę do Auschwitz, ponieważ źle skojarzyło mu się słowo „raus”. Wyzywał funkcjonariuszy od „nazistów”. Jego tłumaczenia, że funkcjonariusz chciał sprawdzić czy nie ma w bokserkach broni i stwierdzenie, że nie używał rąk ani nóg, „tylko usta”, że wypił dwie „buteleczki” czerwonego wina do mięsa są wręcz komiczne i pogrążają go jeszcze bardziej.

To już druga w ostatnich miesiącach afera z udziałem wpływowego polityka partii rządzącej. Gdy w październiku 2013 wygrał z Grzegorzem Schetyną wybory na szefa dolnośląskich struktur PO, na światło dzienne wyszły nagrania jednoznacznie pokazujące, że Protasiewicz za głos załatwia pracę w państwowych spółkach. Choć sprawa była ewidentna, prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, a jeszcze wcześniej Zarząd Krajowy PO zamiótł sprawę pod dywan stwierdzając, że nic się nie stało.

Czy tym razem także nie poniesie kary? Obawiam się, że nadal będzie bezkarny, a jedyną karą może być utrata stanowiska szefa kampanii wyborczej. W odsunięcie go od kandydowania do Parlamentu Europejskiego nie wierzę. Tusk obiecał mu start z pierwszego miejsca na wrocławskiej liście. Jedyną adekwatną karą byłoby wyrzucenie z Platformy Obywatelskiej albo chociaż usunięcie go ze stanowiska szefa regionu dolnośląskiego.

Dolnośląska Platforma Obywatelska miała i nadal może mieć przewodniczącego, który na pewno nie będzie powodem do wstydu – tym człowiekiem jest Grzegorz Schetyna.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…