Przejdź do głównej zawartości

Pijany Jacek Protasiewicz awanturował się na niemieckim lotnisku

Niemiecka gazeta „Bild” poinformowała, że Jacek Protasiewicz - wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, szef dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej, szef sztabu wyborczego partii w wyborach do PE i bardzo bliski współpracownik premiera Donalda Tuska awanturował się z celnikiem na lotnisku we Frankfurcie. Był pijany.

Pół biedy, że niemieckiemu celnikowi proponował wycieczkę do Auschwitz, ponieważ źle skojarzyło mu się słowo „raus”. Wyzywał funkcjonariuszy od „nazistów”. Jego tłumaczenia, że funkcjonariusz chciał sprawdzić czy nie ma w bokserkach broni i stwierdzenie, że nie używał rąk ani nóg, „tylko usta”, że wypił dwie „buteleczki” czerwonego wina do mięsa są wręcz komiczne i pogrążają go jeszcze bardziej.

To już druga w ostatnich miesiącach afera z udziałem wpływowego polityka partii rządzącej. Gdy w październiku 2013 wygrał z Grzegorzem Schetyną wybory na szefa dolnośląskich struktur PO, na światło dzienne wyszły nagrania jednoznacznie pokazujące, że Protasiewicz za głos załatwia pracę w państwowych spółkach. Choć sprawa była ewidentna, prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, a jeszcze wcześniej Zarząd Krajowy PO zamiótł sprawę pod dywan stwierdzając, że nic się nie stało.

Czy tym razem także nie poniesie kary? Obawiam się, że nadal będzie bezkarny, a jedyną karą może być utrata stanowiska szefa kampanii wyborczej. W odsunięcie go od kandydowania do Parlamentu Europejskiego nie wierzę. Tusk obiecał mu start z pierwszego miejsca na wrocławskiej liście. Jedyną adekwatną karą byłoby wyrzucenie z Platformy Obywatelskiej albo chociaż usunięcie go ze stanowiska szefa regionu dolnośląskiego.

Dolnośląska Platforma Obywatelska miała i nadal może mieć przewodniczącego, który na pewno nie będzie powodem do wstydu – tym człowiekiem jest Grzegorz Schetyna.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…