Przejdź do głównej zawartości

Mistrzyni partaczenia, czyli parszywa dwunastka Jagny Marczułajtis

1. Powstało biuro Komitetu Konkursowego Kraków 2022. Zatrudniono w nim bez konkursu 11 osób, średnia pensja to 5 tys. zł. Szefem biura jest znajomy Jagny Marczułajtis, jego zastępczynią – dyrektor jej biura poselskiego. Nie wiadomo, czym pracownicy biura mają się zajmować.

2. Zmarnowano mnóstwo pieniędzy: 80 tys. złotych na cepeliowe logo, 1,5 miliona złotych na spot promujący Igrzyska w polskiej telewizji, który nie wiadomo czemu miałby służyć, 90 tys. zł. na wycieczkę 9 osób do Soczi.

3. Jagna Marczułajtis o Zakopiance: „Jeżdżę tą trasą prawie codziennie, zwłaszcza w zimie, i muszę stwierdzić, że jest naprawdę dobre połączenie”. Z wniosku aplikacyjnego wyrzucono modernizację Zakopianki do drogi czteropasmowej na całej długości.

4. Kraków leży pod samymi Tatrami – tak przynajmniej wynika ze zdjęcia promującego kandydaturę miasta. Fotomontaż wykonano bez zgody autora zdjęć.

5. Jagna Marczułajtis nie zna kosztów samej organizacji imprezy: "Nie siedziałam z kalkulatorem i nie dodawałam tych wszystkich liczb."

6. Mecze hokeja mężczyzn odbędą się na nowym stadionie Cracovii. Niestety, trzeba go będzie zadaszyć. Koszt: 200 mln zł, o 50 mln więcej, niż kosztowało wybudowanie tego stadionu. Podczas remontu piłkarze Cracovii będą musieli wynająć inny obiekt.

7. Tor bobslejowy w Myślenicach nie będzie kosztował 180 mln zł, jak szacowano pół roku temu, ale 300 mln zł. Za to wreszcie jest pomysł, co z nim zrobić po Igrzyskach. Prezydent Majchrowski w rozmowie z red. Piaseckim zaproponował, żeby tor po ZIO… rozebrać.

8. Skoro już przy prezydencie Majchrowskim jesteśmy, to trzy miesiące temu stwierdził, że "jeśli radni chcą zorganizować referendum w Krakowie, to niech wyłożą swoje prywatne pieniądze", a przed tygodniem nagle uznał, że „referendum jest konieczne”.

9. We wniosku aplikacyjnym napisano, że lokalne warunki klimatyczno-pogodowe minimalizują ryzyko sztucznego naśnieżania.

10. Infrastruktura transportowa w Małopolsce jest „niemal idealna”. Dlatego z wniosku wyrzucono inwestycje drogowe i rozbudowę lotniska, które pół roku temu Komitet uznał za „niezbędne” do zorganizowania Igrzysk. Miały być „skokiem cywilizacyjnym” – głównym argumentem za ZIO. Najwyraźniej „skok” już niepostrzeżenie się dokonał.

11. W rankingu Around the Rings, amerykańskiej organizacji eksperckiej, która od ponad 20 lat analizuje i ocenia miasta aplikujące, Kraków zajął zaszczytne ostatnie miejsce. Wyprzedził nas nawet Lwów – miasto w kraju o wiele biedniejszym od Polski i na skraju wojny.

12. Jagna Marczułajtis dla Faktów TVN (3 kwietnia): „Ja tutaj nie odpowiadam za to, co się nie udało”. 

Obserwując przygotowania do ZIO 2022 w Krakowie można więc powiedzieć tylko jedno: partaczenie na iście olimpijskim poziomie.

Łukasz Gibała.

Źródło:  http://gibala.natemat.pl/97489,mistrzyni-partaczenia-czyli-parszywa-dwunastka-jagny-marczulajtis

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…