Przejdź do głównej zawartości

Mistrzyni partaczenia, czyli parszywa dwunastka Jagny Marczułajtis

1. Powstało biuro Komitetu Konkursowego Kraków 2022. Zatrudniono w nim bez konkursu 11 osób, średnia pensja to 5 tys. zł. Szefem biura jest znajomy Jagny Marczułajtis, jego zastępczynią – dyrektor jej biura poselskiego. Nie wiadomo, czym pracownicy biura mają się zajmować.

2. Zmarnowano mnóstwo pieniędzy: 80 tys. złotych na cepeliowe logo, 1,5 miliona złotych na spot promujący Igrzyska w polskiej telewizji, który nie wiadomo czemu miałby służyć, 90 tys. zł. na wycieczkę 9 osób do Soczi.

3. Jagna Marczułajtis o Zakopiance: „Jeżdżę tą trasą prawie codziennie, zwłaszcza w zimie, i muszę stwierdzić, że jest naprawdę dobre połączenie”. Z wniosku aplikacyjnego wyrzucono modernizację Zakopianki do drogi czteropasmowej na całej długości.

4. Kraków leży pod samymi Tatrami – tak przynajmniej wynika ze zdjęcia promującego kandydaturę miasta. Fotomontaż wykonano bez zgody autora zdjęć.

5. Jagna Marczułajtis nie zna kosztów samej organizacji imprezy: "Nie siedziałam z kalkulatorem i nie dodawałam tych wszystkich liczb."

6. Mecze hokeja mężczyzn odbędą się na nowym stadionie Cracovii. Niestety, trzeba go będzie zadaszyć. Koszt: 200 mln zł, o 50 mln więcej, niż kosztowało wybudowanie tego stadionu. Podczas remontu piłkarze Cracovii będą musieli wynająć inny obiekt.

7. Tor bobslejowy w Myślenicach nie będzie kosztował 180 mln zł, jak szacowano pół roku temu, ale 300 mln zł. Za to wreszcie jest pomysł, co z nim zrobić po Igrzyskach. Prezydent Majchrowski w rozmowie z red. Piaseckim zaproponował, żeby tor po ZIO… rozebrać.

8. Skoro już przy prezydencie Majchrowskim jesteśmy, to trzy miesiące temu stwierdził, że "jeśli radni chcą zorganizować referendum w Krakowie, to niech wyłożą swoje prywatne pieniądze", a przed tygodniem nagle uznał, że „referendum jest konieczne”.

9. We wniosku aplikacyjnym napisano, że lokalne warunki klimatyczno-pogodowe minimalizują ryzyko sztucznego naśnieżania.

10. Infrastruktura transportowa w Małopolsce jest „niemal idealna”. Dlatego z wniosku wyrzucono inwestycje drogowe i rozbudowę lotniska, które pół roku temu Komitet uznał za „niezbędne” do zorganizowania Igrzysk. Miały być „skokiem cywilizacyjnym” – głównym argumentem za ZIO. Najwyraźniej „skok” już niepostrzeżenie się dokonał.

11. W rankingu Around the Rings, amerykańskiej organizacji eksperckiej, która od ponad 20 lat analizuje i ocenia miasta aplikujące, Kraków zajął zaszczytne ostatnie miejsce. Wyprzedził nas nawet Lwów – miasto w kraju o wiele biedniejszym od Polski i na skraju wojny.

12. Jagna Marczułajtis dla Faktów TVN (3 kwietnia): „Ja tutaj nie odpowiadam za to, co się nie udało”. 

Obserwując przygotowania do ZIO 2022 w Krakowie można więc powiedzieć tylko jedno: partaczenie na iście olimpijskim poziomie.

Łukasz Gibała.

Źródło:  http://gibala.natemat.pl/97489,mistrzyni-partaczenia-czyli-parszywa-dwunastka-jagny-marczulajtis

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…