Przejdź do głównej zawartości

Tablet Dell Venue 8 z Androidem – pytania

Ponieważ jest to mój pierwszy tego typu sprzęt, mam kilka pytań i będę wdzięczny za waszą pomoc.

Czy do tabletu warto dokupić rysik?

Czy na urządzenie z systemem Android jest dużo bezpłatnych aplikacji?

Jaka jest najlepsza aplikacja do korzystania z Twittera?

Czy system Android oznacza, że będę miał swobodny i darmowy dostęp do Instagramu?

Jaki jest najlepszy darmowy program antywirusowy?

Jak skonfigurować WiFi?

Jak ograniczyć zużycie energii?

Jak ładować baterię, by nie skrócić jej żywotności?

Czy Android będzie się automatycznie aktualizował do najnowszej wersji?

Jaka jest na Androida aplikacja do mierzenia zużycia danych internetu mobilnego? W laptopie z Windows 7 używam NetWorx.

Komentarze

 1. Odpowiadając na Twoje pytania:
  1. Czy do tabletu warto dokupić rysik?
  Raczej nie, chyba, że planujesz na nim wykonywać jakieś rysunki zawodowo, ale wtedy to raczej przyda się tablet innego typu

  2. Czy na urządzenie z systemem Android jest dużo bezpłatnych aplikacji?
  Bardzo dużo, ale zanim cokolwiek zainstalujesz (poza takimi najbardziej znanymi) to warto przeczytać opinie czy to nie jakiś syf.

  3. Jaka jest najlepsza aplikacja do korzystania z Twittera?
  Dla mnie jest to po prostu aplikacja Twitter

  4. Czy system Android oznacza, że będę miał swobodny i darmowy dostęp do Instagramu?
  Zgadza się

  5. Jaki jest najlepszy darmowy program antywirusowy?
  Na tablet?

  6. Jak skonfigurować WiFi?
  Chodzi Ci o podłączenie tabletu do domowego WiFi?

  7. Jak ograniczyć zużycie energii?
  - zmniejszyć jasność ekranu;
  - wyłączyć powiadomienia typu facebook, twitter itp;
  - wyłączenie usług lokalizacyjnych;
  - wyłączenie wiadomości mail push;

  8. Jak ładować baterię, by nie skrócić jej żywotności?
  W nowych bateriach to zdaje się nie ma znaczenia czy będziesz rozładowywał baterię do zera czy ją doładowywał. Bateria ma swoją określoną żywotność i tego się chyba nie zmieni.

  9. Czy Android będzie się automatycznie aktualizował do najnowszej wersji?
  Jeśli tak zapisze w ustawieniach to jak znajdzie najnowsza aktualizację do zapyta Cię czy chcesz, aby ją pobrać i zainstalować.

  10. Jaka jest na Androida aplikacja do mierzenia zużycia danych internetu mobilnego? W laptopie z Windows 7 używam NetWorx.
  Polecam Mobile Counter
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileCounter&hl=pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za pomoc :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…