Przejdź do głównej zawartości

Tablet Dell Venue 8 z Androidem – pytania

Ponieważ jest to mój pierwszy tego typu sprzęt, mam kilka pytań i będę wdzięczny za waszą pomoc.

Czy do tabletu warto dokupić rysik?

Czy na urządzenie z systemem Android jest dużo bezpłatnych aplikacji?

Jaka jest najlepsza aplikacja do korzystania z Twittera?

Czy system Android oznacza, że będę miał swobodny i darmowy dostęp do Instagramu?

Jaki jest najlepszy darmowy program antywirusowy?

Jak skonfigurować WiFi?

Jak ograniczyć zużycie energii?

Jak ładować baterię, by nie skrócić jej żywotności?

Czy Android będzie się automatycznie aktualizował do najnowszej wersji?

Jaka jest na Androida aplikacja do mierzenia zużycia danych internetu mobilnego? W laptopie z Windows 7 używam NetWorx.

Komentarze

 1. Odpowiadając na Twoje pytania:
  1. Czy do tabletu warto dokupić rysik?
  Raczej nie, chyba, że planujesz na nim wykonywać jakieś rysunki zawodowo, ale wtedy to raczej przyda się tablet innego typu

  2. Czy na urządzenie z systemem Android jest dużo bezpłatnych aplikacji?
  Bardzo dużo, ale zanim cokolwiek zainstalujesz (poza takimi najbardziej znanymi) to warto przeczytać opinie czy to nie jakiś syf.

  3. Jaka jest najlepsza aplikacja do korzystania z Twittera?
  Dla mnie jest to po prostu aplikacja Twitter

  4. Czy system Android oznacza, że będę miał swobodny i darmowy dostęp do Instagramu?
  Zgadza się

  5. Jaki jest najlepszy darmowy program antywirusowy?
  Na tablet?

  6. Jak skonfigurować WiFi?
  Chodzi Ci o podłączenie tabletu do domowego WiFi?

  7. Jak ograniczyć zużycie energii?
  - zmniejszyć jasność ekranu;
  - wyłączyć powiadomienia typu facebook, twitter itp;
  - wyłączenie usług lokalizacyjnych;
  - wyłączenie wiadomości mail push;

  8. Jak ładować baterię, by nie skrócić jej żywotności?
  W nowych bateriach to zdaje się nie ma znaczenia czy będziesz rozładowywał baterię do zera czy ją doładowywał. Bateria ma swoją określoną żywotność i tego się chyba nie zmieni.

  9. Czy Android będzie się automatycznie aktualizował do najnowszej wersji?
  Jeśli tak zapisze w ustawieniach to jak znajdzie najnowsza aktualizację do zapyta Cię czy chcesz, aby ją pobrać i zainstalować.

  10. Jaka jest na Androida aplikacja do mierzenia zużycia danych internetu mobilnego? W laptopie z Windows 7 używam NetWorx.
  Polecam Mobile Counter
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileCounter&hl=pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za pomoc :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…