Przejdź do głównej zawartości

Arogancja i buta PO zostały ukarane

Według sondażowych wyników wyborów samorządowych, wygrało PiS, przegrała PO, trzecie miejsce zajęło PSL, a czwarte SLD. Będzie II tura wyborów prezydenckich w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu. Nie będzie II tury w Łodzi i Lublinie.

Cieszę się, że będzie Ii tura wyborów prezydenckich we Wrocławiu. To potężna klęska Jacka Protasiewicza i duży sukces Grzegorza Schetyny. Cieszę się, że arogancja i buta PO zostały ukarane -  zimny prysznic jest wskazany.

Sukces PiS nie jest zaskoczeniem. PO uwierzyła w swoją doskonałość i uznała, że nie musi nic robić, ciepła woda w kranie miała wystarczyć. PiS wygrał słabością PO. Pamiętajmy, że na końcu liczą się koalicje w sejmikach. Jeśli PO z PSL i SLD uda się zbudować koalicje, wygrają mimo gorszego niż PiS wyniku procentowego.

Bardzo dobry wynik PSL - lepszy niż cztery lata temu. Ludowcy będą bardzo ważnym koalicjantem w sejmikach zarówno dla PO jak i PiS.

Słaby wynik SLD - gorszy niż cztery lata temu. Wynik jednak wystarczający do udziału w koalicjach.

To, że w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie i Poznaniu będzie II tura, pokazuje, że arogancja i buta prezydentów, którzy nie chcą rozmawiać z ludźmi jest drogą donikąd.

Komentarze