Przejdź do głównej zawartości

Andrzej Duda wygrywa I turę wyborów prezydenckich (exit poll)

Nie będę podawał dokładnych wyników, bo na razie to tylko sondaż. Poczekajmy na oficjalne wyniki podane przez Państwową Komisję Wyborczą.

Różnica między Andrzejem Dudą, a Bronisławem Komorowskim to mniej niż 3%. Taki wynik może się zmienić w oficjalnych danych. Gdyby jednak ostateczne wyniki potwierdziły przegraną w I turze urzędującego prezydenta, to my wszyscy mamy o czym myśleć, my którzy chcemy, by za dwa tygodnie i przez kolejne 5 lat prezydentem Polski był Bronisław Komorowski.

Niepokoi mnie trzecie miejsce Pawła Kukiza. Z całym szacunkiem dla niego i dla jego wyborców, ale ten wynik to jakiś nieśmieszny żart. Kukiz nie ma bowiem pojęcia o polityce i o tym jak funkcjonuje państwo. Jednomandatowe okręgi wyborcze, jeśli zostałyby wprowadzone w wyborach do Sejmu, najpierw pożarłyby samego Kukiza. JOW-y nie są ważną kwestią, to nie dzięki nim Kukiz zdobył mocne trzecie miejsce w wyborach prezydenckich.

Przykro mi, że ludzie robią sobie jaja z wyborów, a wielu w ogóle w wyborach nie uczestniczy.

Przykro mi, że Andrzej Duda ma szansę wygrać wybory prezydenckie. Nie obniży wieku emerytalnego i nie poda się do dymisji. Nie da 500 zł na każde dziecko, bo nie ma w Polsce takich pieniędzy. Nie uzdrowi służby zdrowia, rynku pracy i finansów publicznych, ponieważ prezydent nie ma takich kompetencji.

Teraz bardzo ważne jest, by do debaty kandydatów doszło jak najszybciej. Głęboko wierzę, że urzędujący prezydent wygra debatę i wygra wybory prezydenckie w II turze, bo jest bardzo dobrym prezydentem i najlepszym kandydatem na prezydenta.

Wszystko wskazuje na to, że wybory prezydenckie będą klęską Magdaleny Ogórek oraz SLD i to akurat bardzo mnie cieszy.

Komentarze