Przejdź do głównej zawartości

Szkoda czasu dla Kukiza

Przyznaję, że wynik Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich (prawie 21%) bardzo mnie zaskoczył. Trzeba docenić to, że facet dysponujący ułamkiem pieniędzy, które mają na kampanię Bronisław Komorowski i Andrzej Duda, przyciągnął do siebie dużą grupę zwolenników.

Nie możemy jednak zapominać o tym, że Kukiz w gruncie rzeczy jest prymitywnym ignorantem zaglądającym do kieliszka. Oprócz tego jest butny, arogancki, przekonany o tym, że wszystko wie najlepiej. Ktoś taki nie powinien mieć wpływu na urzędującego prezydenta i przyszłość naszego kraju.

Kluczem do zwycięstwa Bronisława Komorowskiego w II turze nie jest umizgiwanie się do wyborców pijanego muzyka. Większość z nich 24 maja zostanie w domu, a inni zagłosują na Dudę. Prezydent Komorowski może wygrać reelekcję mobilizując tych wyborców, którzy 10 maja nie poszli do lokali wyborczych. Wiem, że jest bardzo duża grupa wyborców, którzy odpuścili sobie I turę, a w II turze pójdą i zagłosują na Bronisława Komorowskiego. To właśnie dzięki nim 24 maja wygramy. Wygramy też dzięki głosom wyborców lewicy. Jest ich w Polsce cztery razy więcej niż głosowało na kandydatkę SLD. Oni wiedzą, że tylko z prezydentem Komorowskim mogą się porozumieć i tylko on szanuje ich punkt widzenia.

Paweł Kukiz ma w dupie Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudę. Chce zniszczyć PO i PiS. Nikt nie powinien ułatwiać mu tego zadania, a już na pewno nie powinna tego robić głowa państwa. Kukizowi marzy się własna partia i wejście do Sejmu jesienią tego roku. Jego pomysły na Polskę są niebezpieczne dla nas wszystkich. Bez względu na sympatie polityczne i poglądy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…