Przejdź do głównej zawartości

Brudy Andrzeja Dudy

Tygodnik „Newsweek” opublikował artykuł, z którego wynika, że będąc posłem na Sejm, obecny prezydent podróżował do Poznania za pieniądze podatników, by wykonywać obowiązki poselskie, choć był posłem z Krakowa i nie miał w zachodniej Polsce biura. W latach 2012-2014 Sejm na przeloty i noclegi Dudy w Wielkopolsce wydał 11 tys. złotych. Przyszły prezydent jako wykładowca zarobił w Nowym Tomyślu w sumie ponad 280 tys. zł. W czasie, gdy rzekomo wykonywał obowiązki poselskie.


Jeśli informacje „Newsweeka” są prawdziwe, a pewnie są, bo choć artykuł ukazał się z samego rana, Kancelaria Prezydenta milczy, a głowy państwa bronią politycy PiS-u – zresztą – nieudolnie. W tej chwili jest godzina 14.45. Kancelaria Prezydenta milcząco przyznaje, że informacje „Newsweeka” są prawdziwe.

Sam fakt, że gdy obecny prezydent był posłem, prawdopodobnie poświadczał nieprawdę w dokumentach i wyłudzał pieniądze podatników jest niepokojący, bulwersujący i wymaga śledztwa prokuratury.

Bulwersuje mnie także to, iż przez wiele tygodni prezydenckiej kampanii, którą ostatecznie Andrzej Duda wygrał, o tej sprawie było cicho, choć ma wielką wagę i mogłaby zmienić ostateczny rezultat wyborczego starcia Andrzeja Dudy z Bronisławem Komorowskim. Sprawdzeniem uczciwości kandydata na prezydenta nie zajęli się dziennikarze, choć było to ich absolutnym obowiązkiem. Zamiast tego woleli rozpływać się z zachwytu nad każdym słowem, gestem i pierdnięciem kandydata Dudy.

Zdumiewające, że informacji tych nie ujawnili politycy Platformy Obywatelskiej i sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego. Dzisiejsza publikacja „Newsweeka” pokazuje ich jako wybitnie nieporadnych i obojętnych, a prezydent Komorowski przez ich zaniedbania stracił stanowisko, choć prezydentem był bardzo dobrym.

Obawiam się, że dziś wszyscy możemy Andrzeja Dudę - co najwyżej – pocałować w dupę.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…