Przejdź do głównej zawartości

Obama nie spotka się z Dudą w USA. To cena za niszczenie Trybunału Konstytucyjnego

Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna dziś kilkudniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. Naturalne wydawałoby się, że głowa państwa w środku Europy od lat zakorzenionego w NATO i Unii Europejskiej, gdy leci za Ocean, to spotka się tam z najważniejszym mieszkańcem Białego Domu. Tym razem będzie inaczej.

Prezydent Barack Obama nie spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą w USA. Brzmi to kuriozalnie, ale to prawda. Amerykański przywódca pokazuje w ten sposób, co myśli o polskim prezydencie, który ostentacyjnie i z pełną premedytacją łamie ustawę zasadniczą i niszczy Trybunał Konstytucyjny.

Z Andrzejem Dudą w USA nie spotka się żaden istotny polityk. W planach wizyty polskiego prezydenta jest m.in. wizyta w bibliotece Kongresu, złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszko i spotkanie z amerykańską Polonią. Nie jest to więc ambitny program i można zadać pytanie, czy ta wizyta w ogóle ma sens.

Zabawne (kuriozalne) są tłumaczenia przedstawicieli MSZ i Kancelarii Prezydenta, że spotkanie Andrzeja Dudy z Barackiem Obama nie było celem wizyty. Chyba nie uwierzą w to nawet widzowie starannie wyselekcjonowanych „Wiadomości” TVP1. Wpływowi zwolennicy Andrzeja Dudy z prawicowych mediów za brak jego spotkania z prezydentem USA obwiniają ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych Ryszada Schnepfa. To w końcu spotkanie miało być czy zgodnie z planem nie miało się odbyć? Sprzyjający prezydentowi i partii rządzącej przedstawiciele mediów powinni z urzędnikami prezydenta Dudy ustalić wspólną wersję.

Ryszard Schnepf jest jednym z najlepszych polskich dyplomatów, ale rycerze „dobrej zmiany” domagają się jego dymisji. Stanie się to zapewne niebawem. Polska prawica ignoruje fakt, że żaden ambasador RP w USA nie zmusi żadnego lokatora Białego Domu do spotkania z marionetkowym prezydentem Andrzejem Dudą.

Pozostaje mieć nadzieję, że Andrzej Duda na spotkaniu z amerykańską Polonią poprosi ją – jak tę z Wielkiej Brytanii – żeby nie wracała do Polski. Są to bowiem ludzie o poglądach skrajnie prawicowych, z których nasz kraj nie będzie miał żadnego pożytku.

P.s. Kongres USA zaprosił do siebie Mateusza Kijowskiego – lidera Komitetu Obrony Demokracji - faceta, który mając pieniądze, nie płaci alimentów. To powinno szczególnie zaboleć prezydenta Andrzeja Dudę i kierownictwo MSZ.

Komentarze

  1. Spotkanie się PAD z prezydentem Erdoganem to już totalnie wisienka na torcie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…