Przejdź do głównej zawartości

PiS nienawidzi samorządów

Partia Jarosława Kaczyńskiego od wielu lat nie potrafi wygrać wyborów samorządowych w kluczowych miastach. Z braku wiarygodnej oferty kandydaci tej partii w Lublinie, Łodzi czy Poznaniu ponoszą sromotne klęski w konfrontacji z kandydatami Platformy Obywatelskiej.

Platforma Obywatelska aktualnie rządzi lub współrządzi w 15 z 16 sejmików województw, czyli ma duży wpływ na wydatkowanie ogromnych unijnych pieniędzy, które przypadają Polsce w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Warto dodać, że jest to prawdopodobnie ostatnia perspektywa finansowa, w której Polska więcej z budżetu UE dostała niż do niego wpłaciła.

Prawo i Sprawiedliwość korzystając z Centralnego Biura Antykorupcyjnego postanowiło zastraszyć radnych wysyłając do wszystkich sejmików kontrolę. Kontrola ta niczego do tej pory nie wykazała, ale cały czas trwa i nie wiadomo, kiedy się zakończy. Urzędnicy boją się podejmować decyzje o wydawaniu pieniędzy, a PiS chce zmusić radnych do współpracy kosztem obecnych koalicji PO-PSL.

Równolegle z wojną o sejmiki, PiS prowadzi wojnę z prezydentami miast, którzy są niezależni od kaprysów Jarosława Kaczyńskiego. Kilka dni temu w Lublinie CBA złożyło wniosek o wygaszenie mandatu prezydentowi Krzysztofowi Żukowi. Zarzuty były śmieszne ale w głosowaniu na Radzie Miasta prezydent zachował stanowisko przewagą zaledwie jednego głosu. Powiało grozą.

Wczoraj prokuratura postawiła zarzut prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej, że ta wyłudziła kredyt, który spłaciła. Zaatakowano rodzinę pani prezydent, żeby ją zniszczyć. Jest to wybitnie podłe. Skutek tych działań PiS będzie raczej odwrotny od oczekiwań. Ludzi nie pozwolą, żeby ich wyborcze decyzje były zmieniane przez podległych pana Zbyszka. Hanna Zdanowska do tej pory i tak była bardzo silna – to jej druga kadencja na fotelu prezydenta miasta, którą ponadto uzyskała już w I turze wyborów. PiS o rządzeniu Łodzią może natomiast zapomnieć na lata.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Ja nienawidzę Schetyny, bo zniszczył i podzielił Platformę.A posłowie odchodzą w najlepsze i będą odchodzić.Śmiejecie się że Petru sam nazwał się liderem opozycji,o nie to Schetyna sam przekazał mu to miano, swoimi zachłannymi rządami w Platformie.Obejmując zwierzchnictwo nad PO, zaczął upajać się tą włądzą i zamiast łączyć środowiska PO ,podzielił je chyba na dobre. Ta jego małostkowość. Tak to jego porażka.Jak on chce przekonać do siebie wyborców,jak posłowie sami od niego odchodzą.Jedynie brawa dla Premier Kopacz,która zachowuje klasę i trochę tak na pokaz,dla dobra PO,robić pozory.jedności Platformy np na konwencjach, marszach itd.Premier Kopacz była super. Naprawdę kobieta z klasą!!!
Grzegorz Schetyna został szefem Platformy dlatego, że ludzie w PO mieli dość nieudolności Ewy Kopacz i ludzi, którymi się otaczała. Nie jest zachłanny, ale musi zrobić porządek, bo od tego zależy wszystko, co później. Z PO odchodzą ci, którzy nie chcą ciężko pracować na wyborczy sukces partii. Grzegorza nie interesują tytuły "lidera opozycji" - to kręci politycznych amatorów takich, jak Petru. Grzegorz jest od ciężkiej pracy, bo tylko ciężka praca może dać sukces. Twoje frustracje nikogo nie obchodzą.
Anonimowy pisze…
PiS ma rację! Żeby w Polsce było dobrze, to trzeba kurwa wyrwać z korzeniami PO skąd się tylko da. BRAWO PREZES KACZYŃSKI.
Anonimowy pisze…
Żadne tam #MuremZaHanką, TYLKO : #HankaZaMurem i koniec kropka i skończona PO szopka.
Anonimowy pisze…
Następna niewinna Hanna z PO... normalnie Sawicka Bis...W ogóle o czym mu mówimy? W PO to sami artyści,co jeden to lepszy. Jeszcze się dziwią że wybory przegrali. Hhahahahaha. Jakby mieli odrobinę przywzwoitości i honoru to by sami się rozwiązali i dalej już nigdzie nie startowalil.