Przejdź do głównej zawartości

Rządowe społeczeństwo obywatelskie

Powszechnie wiadomo, że prezes PiS Jarosław Kaczyński boi się wszystkiego, czego nie kontroluje lub nie rozumie. Nie dziwi zatem ujawniony przez prowadzącą posiedzenia rządu Beatę Szydło zamiar budowania społeczeństwa obywatelskiego, które będzie zależne od obecnej władzy. Powstał już nawet Departament Społeczeństwa Obywatelskiego, którego dyrektorem został Adam Lipiński.

Czy hasło „rządowe społeczeństwo obywatelskie” brzmi absurdalnie? Oczywiście, że tak, ale absurd ten jest całkowicie typowy dla obecnie rządzących Polską. Partia Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie dostrzegała korzyści w oddolnym organizowaniu się ludzi niekoniecznie związanych z tą partią, a sam prezes PiS publicznie przyznał, że „społeczeństwo obywatelskie jest zagrożeniem dla państwa”. Nie wiem, po co rząd PiS udaje, że owo społeczeństwo obywatelskie ma zamiar wspierać. Nikt rozsądny nie uwierzy przecież w te bzdury.

Niepokojące sygnały już się pojawiły, ponieważ rządową dotację otrzymali Solidarni 2010 promujący brednie o tym, że 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku doszło do zamachu oraz Ruch Kontroli Wyborów lansujący tezę o fałszowaniu przez Platformę Obywatelską wyborów samorządowych, które odbyły się w 2014 r. RKW nie przedstawiło na rzekome fałszerstwa żadnych dowodów. Wsparcia finansowego nie dostała natomiast organizacja zajmująca się pomaganiem ofiarom przemocy domowej.

Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że prawdziwe społeczeństwo obywatelskie, czyli niezależne od władzy, jest kolejnym celem ataku tej władzy. Po zakończonej pełnym sukcesem operacji zniszczenia Trybunału Konstytucyjnego i próbie zniszczenia prezydentów Lublina oraz Łodzi, PiS postanowiło zniechęcić Polaków do spontanicznej działalności społecznej. Istotnym czynnikiem, który skłonił rząd do takich działań mogła być akcja #MuremZaHanka w obronie prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Wielu ludzi czuje bowiem, że te zarzuty to lipa.

Komentarze

 1. Ta twoi ja rządzili ,to liczyli się z głosem obywateli. Szczególnie jak podnosili wbrew Polakom wiek emerytalny.Jedyne z czym się liczyli i o co dbali to ośmorniczki.

  OdpowiedzUsuń
 2. PiS i ich rządy właśnie są pro-obywatelskie.Polacy wybrali w wyborach jakie chcą zmiany w Polsce,i rząd PiSu je sumiennie realizuje.Krok po kroku.A ta cała akcja typu #MuremZaHanką to dla mnie żenada. Zresztą jest sprawa rozpoczęła się jeszcze za czasów rządu PO.Już wtedy wykryto jakieś niezgodności przy tym jej "kredycie". Platfusy jak zawsze odwracają kota po góry ononem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsze dla mnie jest to,że obecny rząd jest w 100% partiotycznie nastawiony i jestem pewien że dla obecnej pani premier Polska i jej dobro jest najważniejsze i nie zostawi jej i nie ucieknie do Brukseli jak wcześniejszy premier,ale czego się spodziewać po człowieku który kiedyś za młodu sam stwierdził że "Polska to nienormalność". Prawo w końcu w Polsce jest uchwalane pod Polaków, a nie pod Brukselę.Jak było dotąd.Bruksela nakazała nałożyć obowiązek szkolny na 6 latków, a Polska grzecznie się zgodziła.Byliśmy wasalami brukselskimi.Ale już koniec z tym!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja napisałem ten komentarz.Sorki pomyliłem się.Donald powiedział "polskość to nienormalność", a nie jak napisałem Polska.

   Usuń
 4. TY,SCHETYNA I CAŁA RESZTA,NIE DORASTACIE DO PIĘT EWIE KOPACZ I MICHAŁOWI KAMIŃSKIEMU. JESTEŚCIE ŚLEPI I CIĄGNIECIE NA DNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. NIC NIE CZAISZ!!!!!!!! 3/4 WYBORCÓW PO Sympatyzuje z Ewą Kopacz i jej ekipą, a NIE ZE SCHETYNĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Adrian słuchaj no, Taki jeden POJEB I CIPOZA JEDNA Adrian Siring czy jak mu tak,spisuje od ciebie i innych tweety, a ostatnio założył se Blog http://adriansiring.bloog.pl, i też wszystko spisuje,nawet tekst "Pożegnanie z Ranczem" spisał, niezły popierdoleniec nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym, że ten żałosny kretyn kopiuje moje tweety (zresztą nie tylko moje) wiem od dawna, ale nie wiedziałem, że wpisy z bloga też kopiuje. To ewidentnie choroba psychiczna, ale czy mogę coś z tym zrobić? W każdym razie, dziękuję za wiadomość.

   Usuń
  2. Spoko, nie ma sprawy:)

   Usuń
 7. Hahahhaha ale jaja, ten kretyn chyba się wystraszył bo konto na twitterze skasował.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…