Przejdź do głównej zawartości

Rządowe społeczeństwo obywatelskie

Powszechnie wiadomo, że prezes PiS Jarosław Kaczyński boi się wszystkiego, czego nie kontroluje lub nie rozumie. Nie dziwi zatem ujawniony przez prowadzącą posiedzenia rządu Beatę Szydło zamiar budowania społeczeństwa obywatelskiego, które będzie zależne od obecnej władzy. Powstał już nawet Departament Społeczeństwa Obywatelskiego, którego dyrektorem został Adam Lipiński.

Czy hasło „rządowe społeczeństwo obywatelskie” brzmi absurdalnie? Oczywiście, że tak, ale absurd ten jest całkowicie typowy dla obecnie rządzących Polską. Partia Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie dostrzegała korzyści w oddolnym organizowaniu się ludzi niekoniecznie związanych z tą partią, a sam prezes PiS publicznie przyznał, że „społeczeństwo obywatelskie jest zagrożeniem dla państwa”. Nie wiem, po co rząd PiS udaje, że owo społeczeństwo obywatelskie ma zamiar wspierać. Nikt rozsądny nie uwierzy przecież w te bzdury.

Niepokojące sygnały już się pojawiły, ponieważ rządową dotację otrzymali Solidarni 2010 promujący brednie o tym, że 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku doszło do zamachu oraz Ruch Kontroli Wyborów lansujący tezę o fałszowaniu przez Platformę Obywatelską wyborów samorządowych, które odbyły się w 2014 r. RKW nie przedstawiło na rzekome fałszerstwa żadnych dowodów. Wsparcia finansowego nie dostała natomiast organizacja zajmująca się pomaganiem ofiarom przemocy domowej.

Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że prawdziwe społeczeństwo obywatelskie, czyli niezależne od władzy, jest kolejnym celem ataku tej władzy. Po zakończonej pełnym sukcesem operacji zniszczenia Trybunału Konstytucyjnego i próbie zniszczenia prezydentów Lublina oraz Łodzi, PiS postanowiło zniechęcić Polaków do spontanicznej działalności społecznej. Istotnym czynnikiem, który skłonił rząd do takich działań mogła być akcja #MuremZaHanka w obronie prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Wielu ludzi czuje bowiem, że te zarzuty to lipa.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Ta twoi ja rządzili ,to liczyli się z głosem obywateli. Szczególnie jak podnosili wbrew Polakom wiek emerytalny.Jedyne z czym się liczyli i o co dbali to ośmorniczki.
Anonimowy pisze…
PiS i ich rządy właśnie są pro-obywatelskie.Polacy wybrali w wyborach jakie chcą zmiany w Polsce,i rząd PiSu je sumiennie realizuje.Krok po kroku.A ta cała akcja typu #MuremZaHanką to dla mnie żenada. Zresztą jest sprawa rozpoczęła się jeszcze za czasów rządu PO.Już wtedy wykryto jakieś niezgodności przy tym jej "kredycie". Platfusy jak zawsze odwracają kota po góry ononem.
Anonimowy pisze…
Najważniejsze dla mnie jest to,że obecny rząd jest w 100% partiotycznie nastawiony i jestem pewien że dla obecnej pani premier Polska i jej dobro jest najważniejsze i nie zostawi jej i nie ucieknie do Brukseli jak wcześniejszy premier,ale czego się spodziewać po człowieku który kiedyś za młodu sam stwierdził że "Polska to nienormalność". Prawo w końcu w Polsce jest uchwalane pod Polaków, a nie pod Brukselę.Jak było dotąd.Bruksela nakazała nałożyć obowiązek szkolny na 6 latków, a Polska grzecznie się zgodziła.Byliśmy wasalami brukselskimi.Ale już koniec z tym!
Anonimowy pisze…
To ja napisałem ten komentarz.Sorki pomyliłem się.Donald powiedział "polskość to nienormalność", a nie jak napisałem Polska.
Anonimowy pisze…
TY,SCHETYNA I CAŁA RESZTA,NIE DORASTACIE DO PIĘT EWIE KOPACZ I MICHAŁOWI KAMIŃSKIEMU. JESTEŚCIE ŚLEPI I CIĄGNIECIE NA DNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonimowy pisze…
NIC NIE CZAISZ!!!!!!!! 3/4 WYBORCÓW PO Sympatyzuje z Ewą Kopacz i jej ekipą, a NIE ZE SCHETYNĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonimowy pisze…
Adrian słuchaj no, Taki jeden POJEB I CIPOZA JEDNA Adrian Siring czy jak mu tak,spisuje od ciebie i innych tweety, a ostatnio założył se Blog http://adriansiring.bloog.pl, i też wszystko spisuje,nawet tekst "Pożegnanie z Ranczem" spisał, niezły popierdoleniec nie?
O tym, że ten żałosny kretyn kopiuje moje tweety (zresztą nie tylko moje) wiem od dawna, ale nie wiedziałem, że wpisy z bloga też kopiuje. To ewidentnie choroba psychiczna, ale czy mogę coś z tym zrobić? W każdym razie, dziękuję za wiadomość.
Anonimowy pisze…
Spoko, nie ma sprawy:)
Anonimowy pisze…
Hahahhaha ale jaja, ten kretyn chyba się wystraszył bo konto na twitterze skasował.