Przejdź do głównej zawartości

Ciężka praca Grzegorza Schetyny i jego ludzi przynosi pozytywne efekty

Nie lubię pisać o sondażach, ponieważ o ich nierzetelności boleśnie przekonał się w ubiegłym roku prezydent Bronisław Komorowski, ale skoro są w tym kraju ludzie, którzy traktują sondaże poważnie, to zrobię wyjątek.

Gdy 26 stycznia 2016 r. Grzegorz Schetyna przejmował władzę w Platformie Obywatelskiej, partia ta miała w sondażach 13% poparcia. Potem było nawet gorzej, bo przeciwnicy nowego lidera PO i wewnątrz partii i poza nią uruchomili nagonkę, która i Schetynie i Platformie miała bardzo poważnie zaszkodzić. W myśl zasady, że skoro sukces Schetyny nie będzie naszym sukcesem, to lepiej, żeby sukcesu nie było.

Nagonka trwała, a nowy szef robił, co do niego należało: Porządkował struktury partii w terenie, mobilizował działaczy do ciężkiej pracy, rozpoczęła się budowa Klubów Obywatelskich i regularne spotkania polityków PO z wyborcami w każdym powiecie. Co prawda TVN kompletnie to olał i postanowił do upadłego lansować partię Ryszarda Petru (ostatni sondaż na zlecenie TVN dawał PO 15% poparcia i trzecie miejsce za N, która miała bodaj 24%), ale nowsze badania pokazały absurd sondażu dla TVN, a PO była w nich na drugim miejscu z wynikiem 19% oraz 21%.To pokazuje, że ciężka praca Grzegorza Schetyny i jego ludzi ma sens. Na przekór tym, którzy uważają, że szef PO powinien zapisać ją do Nowoczesnej.

P.s. Z sondażu dla TVN wynika, że 63% badanych nie chce powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Przeciwnego zdania jest 25% badanych. Ekspertem nie jestem, ale czuję, że akurat te badania nie były ustawione. Nie martwi mnie to.

Komentarze

 1. Bardzo śmieszne,zapisać PO do .Nowoczesnej. To chyba by była wtedy Starożytna. albo Zbetoniała. Petru nawet 3/4 posłów na czele ze Schetyną nie chciał w partii.Człowieku o czym ty piszesz. Czas PO już dawno minął.Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...

  OdpowiedzUsuń
 2. No ta jasne.Pokazałeś tu jakieś sondaże,robione w Wawie i innych dużych miastach.Pokaż lepiej ten co 60% Polaków uważa że opozycja nie spełnia swojej funckji w Państwie. To dużo mówi ,bo PO jest totalnie odrealniona.PO walczy tylko i wyłącznie o ten sam elektorat Zacietrzewiony Kodowski co Nowoczesna,zostawiając resztę elektoratu dla PiS lub trzeciej siły która być może się dopiero narodzi,lub np.RAZEM.Platforma ogranicza się tylko do elektoratu KOD. A ostatnie wydarzenia to potwierdzają,te ciągłe protesty,ta zajadłość.Większosć ludzi wcale tego nie oczekuje,ale oczekuje partii rozsądnej,mającej fajny program i pomysł na Polskę.Na początku Schetyna chciał wprowadzić zmiany w PO.Ta zapowiedź skrętu w prawo,bardziej konserwatywnej partii.Wyrzucenie kilku posłów w tym happeningowca Kamińskiego.Ale potem wszystko się zmieniło PO wróciła do retoryki antypisowskiej,a już kulminacją było zablokowanie mównicy i śmieszny protest w sejmie.Schetyna uległ ludziom Kopacz i Kodowcom.Kaczyński mając za opozycję Kod,PO,Nowoczesną będzie rządził wiecznie.Opozycja jest kompletnie bez jakiegokolwiek pomysłu,tylko ciągłe protesty i krzyk.

  OdpowiedzUsuń
 3. PIS 37,58%
  PO 24,09%
  KUKIZ'15 8,81%
  .N 7,60%
  ZL 7,55%
  PSL 5,13%
  KORWIN 4,76%
  Człowieku obudź się Schetyna niczego nie odbudował. Ludzie nie głosowali na PO,bo imigrantów, i nie chcieli pracować do 70 siątki,jak to proponowała koalicja PO-Merkel.To nie jest wizja kraju dla Polski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie były wyniki wyborów. Ja mówię, że w momencie przejmowania PO przez Grzegorza było 13% a więc jest wzrost względem roku jego urzędowania.

   Usuń
 4. 25% na to żeby Tusk wrócił to jeszcze nie taki zły wynik,nie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Tylko że zauważ że w sondażach IPSOS,CBOS PO ma zawsze trochę więcej niż Nowoczesna,a w sondażach Ibris i Millward Brown dla TVN, to Nowoczesna ma więcej.Ja bym się tak nie kierował tymi sondażami, Komorowski też się kierował sondażami i jest gdzie jest.

  OdpowiedzUsuń
 6. A Widziałeś ostatnie pomiary oglądalność serw,inf.?Jak nie to masz: WIADOMOŚCI 4,03 MLN, Teleexpress 3.83 MLN, Wydarzenia 2,67 MLN, a fakty jedynie 2,38 MLN. Już nikt wam nie wierzy,Kod nie ma społecznego poparcia.Co udowodniła ostatnia próba przejęcia władzy przez "opozycję" Myśleli że masa ludzi dołączy do ich śmiesznej manifestacji i uda im się przejąć władzę,taka prawda.To było wcześniej przygotowane.Ale okazało się że ludzie nie popierają ich.Ludzie nie dadzą się nabrać na te bujdy z TVN, wybrali PiS i nic tego nie zmieni.A opozycja oszalała i nie wie już co ma robić.Siedzą w tym sejmie i się ośmieszają.Jakieś przyśpiewki żałosne.To PSL już zmądrzał trochę i chce szukać dialogu.A PO i tamci od Petru,BO partią to ja tego nie nazwę,nigdy! bo oni już tacy są,nie i już! Zajadli i uparci ludzie.Oni nie chcą się dogadać i taka prawda.Ich logika to jak ludzie nas nie chcieli,bo byliśmy mierni,to my ludziom to wmówimy a jak nie to siłą do korytka.

  OdpowiedzUsuń
 7. NIEŹLE A TY TO TAK POPIERASZ I BRONISZ TEGO SCHETYNY I PO ŻE POWINIENEŚ MIEĆ NICK ADRIAN BEZCENNY A NIE BEZCZELNY HEHEHHE

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…