Przejdź do głównej zawartości

Ciężka praca Grzegorza Schetyny i jego ludzi przynosi pozytywne efekty

Nie lubię pisać o sondażach, ponieważ o ich nierzetelności boleśnie przekonał się w ubiegłym roku prezydent Bronisław Komorowski, ale skoro są w tym kraju ludzie, którzy traktują sondaże poważnie, to zrobię wyjątek.

Gdy 26 stycznia 2016 r. Grzegorz Schetyna przejmował władzę w Platformie Obywatelskiej, partia ta miała w sondażach 13% poparcia. Potem było nawet gorzej, bo przeciwnicy nowego lidera PO i wewnątrz partii i poza nią uruchomili nagonkę, która i Schetynie i Platformie miała bardzo poważnie zaszkodzić. W myśl zasady, że skoro sukces Schetyny nie będzie naszym sukcesem, to lepiej, żeby sukcesu nie było.

Nagonka trwała, a nowy szef robił, co do niego należało: Porządkował struktury partii w terenie, mobilizował działaczy do ciężkiej pracy, rozpoczęła się budowa Klubów Obywatelskich i regularne spotkania polityków PO z wyborcami w każdym powiecie. Co prawda TVN kompletnie to olał i postanowił do upadłego lansować partię Ryszarda Petru (ostatni sondaż na zlecenie TVN dawał PO 15% poparcia i trzecie miejsce za N, która miała bodaj 24%), ale nowsze badania pokazały absurd sondażu dla TVN, a PO była w nich na drugim miejscu z wynikiem 19% oraz 21%.To pokazuje, że ciężka praca Grzegorza Schetyny i jego ludzi ma sens. Na przekór tym, którzy uważają, że szef PO powinien zapisać ją do Nowoczesnej.

P.s. Z sondażu dla TVN wynika, że 63% badanych nie chce powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Przeciwnego zdania jest 25% badanych. Ekspertem nie jestem, ale czuję, że akurat te badania nie były ustawione. Nie martwi mnie to.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Bardzo śmieszne,zapisać PO do .Nowoczesnej. To chyba by była wtedy Starożytna. albo Zbetoniała. Petru nawet 3/4 posłów na czele ze Schetyną nie chciał w partii.Człowieku o czym ty piszesz. Czas PO już dawno minął.Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...
Anonimowy pisze…
No ta jasne.Pokazałeś tu jakieś sondaże,robione w Wawie i innych dużych miastach.Pokaż lepiej ten co 60% Polaków uważa że opozycja nie spełnia swojej funckji w Państwie. To dużo mówi ,bo PO jest totalnie odrealniona.PO walczy tylko i wyłącznie o ten sam elektorat Zacietrzewiony Kodowski co Nowoczesna,zostawiając resztę elektoratu dla PiS lub trzeciej siły która być może się dopiero narodzi,lub np.RAZEM.Platforma ogranicza się tylko do elektoratu KOD. A ostatnie wydarzenia to potwierdzają,te ciągłe protesty,ta zajadłość.Większosć ludzi wcale tego nie oczekuje,ale oczekuje partii rozsądnej,mającej fajny program i pomysł na Polskę.Na początku Schetyna chciał wprowadzić zmiany w PO.Ta zapowiedź skrętu w prawo,bardziej konserwatywnej partii.Wyrzucenie kilku posłów w tym happeningowca Kamińskiego.Ale potem wszystko się zmieniło PO wróciła do retoryki antypisowskiej,a już kulminacją było zablokowanie mównicy i śmieszny protest w sejmie.Schetyna uległ ludziom Kopacz i Kodowcom.Kaczyński mając za opozycję Kod,PO,Nowoczesną będzie rządził wiecznie.Opozycja jest kompletnie bez jakiegokolwiek pomysłu,tylko ciągłe protesty i krzyk.
Anonimowy pisze…
PIS 37,58%
PO 24,09%
KUKIZ'15 8,81%
.N 7,60%
ZL 7,55%
PSL 5,13%
KORWIN 4,76%
Człowieku obudź się Schetyna niczego nie odbudował. Ludzie nie głosowali na PO,bo imigrantów, i nie chcieli pracować do 70 siątki,jak to proponowała koalicja PO-Merkel.To nie jest wizja kraju dla Polski.
Takie były wyniki wyborów. Ja mówię, że w momencie przejmowania PO przez Grzegorza było 13% a więc jest wzrost względem roku jego urzędowania.
Anonimowy pisze…
25% na to żeby Tusk wrócił to jeszcze nie taki zły wynik,nie?
Anonimowy pisze…
Tylko że zauważ że w sondażach IPSOS,CBOS PO ma zawsze trochę więcej niż Nowoczesna,a w sondażach Ibris i Millward Brown dla TVN, to Nowoczesna ma więcej.Ja bym się tak nie kierował tymi sondażami, Komorowski też się kierował sondażami i jest gdzie jest.
Anonimowy pisze…
A Widziałeś ostatnie pomiary oglądalność serw,inf.?Jak nie to masz: WIADOMOŚCI 4,03 MLN, Teleexpress 3.83 MLN, Wydarzenia 2,67 MLN, a fakty jedynie 2,38 MLN. Już nikt wam nie wierzy,Kod nie ma społecznego poparcia.Co udowodniła ostatnia próba przejęcia władzy przez "opozycję" Myśleli że masa ludzi dołączy do ich śmiesznej manifestacji i uda im się przejąć władzę,taka prawda.To było wcześniej przygotowane.Ale okazało się że ludzie nie popierają ich.Ludzie nie dadzą się nabrać na te bujdy z TVN, wybrali PiS i nic tego nie zmieni.A opozycja oszalała i nie wie już co ma robić.Siedzą w tym sejmie i się ośmieszają.Jakieś przyśpiewki żałosne.To PSL już zmądrzał trochę i chce szukać dialogu.A PO i tamci od Petru,BO partią to ja tego nie nazwę,nigdy! bo oni już tacy są,nie i już! Zajadli i uparci ludzie.Oni nie chcą się dogadać i taka prawda.Ich logika to jak ludzie nas nie chcieli,bo byliśmy mierni,to my ludziom to wmówimy a jak nie to siłą do korytka.
Anonimowy pisze…
NIEŹLE A TY TO TAK POPIERASZ I BRONISZ TEGO SCHETYNY I PO ŻE POWINIENEŚ MIEĆ NICK ADRIAN BEZCENNY A NIE BEZCZELNY HEHEHHE