Przejdź do głównej zawartości

Ostatnia szarża Beaty

Dymisja premier Beaty Szydło jest już przesądzona i nie wynika to bynajmniej z wypowiedzi szefa klubu PiS Terleckiego czy rzeczniczki PiS Mazurek. Wynika to z porannego wystąpienia Beaty Szydło w Sejmie jeszcze przed wystąpieniem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny na temat wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu.

Wystąpienie premier Szydło było żałosne. Mówiła o tym, że PO chce zabrać ludziom 500 zł na dziecko, że rząd dba o interesy Polski, a sukcesy rządu są ogromne i to podobno boli polityków PO. Mówiła też o tym, że jest dumna z głosowania 27:1 w Brukseli, gdy tylko Szydło sprzeciwiła się wyborowi Donalda Tuska na drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Stek bzdur, kłamstw i bredni wygłoszony był tonem tak rozpaczliwym, iż można było odnieść wrażenie, że Beata Szydło za chwilę rzuci się na druty pod napięciem elektrycznym.

Wystąpienie lidera PO było świetne. Grzegorz Schetyna bardzo celnie podsumował zarówno żałosne wystąpienie Szydło, jak i flirt tej władzy z antysemitami, ksenofobami i nacjonalistami, który swe potworne oblicze zaprezentował 11 listopada na ulicach Warszawy. PiS domyka niszczenie Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa, za chwilę przegłosują też antydemokratyczną ordynację samorządową. To nie są żarty.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło są w tej chwili w na spotkaniu z Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim i uzgadniają sposób oraz termin odejścia osoby, która została premierem mając kwalifikację do bycia gospodynią wiejskiego proboszcza. Porannym wystąpieniem w Sejmie wykluczono, że odejdzie z godnością.

Foto: Bartłomiej Zborowski / PAP

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…