Przejdź do głównej zawartości

Czy wybory zorganizowane przez Brudzińskiego i Szefernakera mogą być uczciwe?

Władza, która jest pewna swojego wysokiego poparcia, nie musi majstrować przy prawie wyborczym i pisać go pod zwiększenie swoich szans. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację kodeksu wyborczego autorstwa PiS.

Tegoroczne wybory samorządowe odbędą się według nowych zasad. Komisarzy wyborczych wskażą Joachim Brudziński i Paweł Szefernaker, czyli były złodziej i obecny kibol polityczny jako szef MSWiA oraz szef internetowych trolli partii rządzącej, który w ministerstwie jest pierwszym zastępcą Brudzińskiego. Ludzie wskazani przez tych dwóch, wyznaczą granice okręgów wyborczych.

Polem do nadużyć jest także nowa definicja znaku "x" oraz fakt, że inna komisja będzie przeprowadzała głosowanie, a inna będzie liczyła głosy.

Czy wybory zorganizowane przez Brudzińskiego i Szefernakera mogą być uczciwe? Na to pytanie sami sobie musicie odpowiedzieć.


Komentarze

Anonimowy pisze…
Według mnie PiS nie ma się czego obawiać. Wszystko będzie uczciwe! Dobrze rządzą, to że popiera ich prawie 50% Polaków mówi samo za siebie. Dziwię się że PO nie wyciąga wniosków i nie zamierza podjąć rywalizacji z PiS
Sondaż do Rady Miasta Gdańska:

PO 41%
PiS 18%

Sondaże, które dają PiS 45% w skali kraju to bzdura, jak te, które swego czasu dawały 80% Komorowskiemu. Realne poparcie dla PiS to 35% a dla PO 25%.