Przejdź do głównej zawartości

Dobre sondaże nie mogą osłabić naszej czujności

Czy się to komuś podoba czy nie, świetna sytuacja Koalicji Europejskiej na starcie kampanii wyborczej to zasługa Grzegorza Schetyny i jego ludzi. Należy mu się za to bezwzględny szacunek i bezwarunkowe wsparcie. Nikt za niego wyborów dla opozycji nie wygra.


Z najnowszego sondażu Kantar MB dla „Wysokich Obcasów” wynika, że zbudowana w lutym i zarejestrowana w poniedziałek jako Komitet Wyborczy Koalicja Europejska wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość pod względem społecznego 35% do 33%. Na trzecim miejscu znajduje się partia Biedronia z wynikiem 11% a dalej Kukiz z wynikiem 7%. Inni nie przekraczają progu wyborczego wynoszącego 5%.

Podział mandatów:

KE: 22
PiS: 20
Biedroń: 6
Kukiz: 4

Musimy pamiętać, że o wynikach wyborów rozstrzygają Polacy przy urnach wyborczych, a nie pracownicy ośrodków badania opinii. Ja sam już we wtorek złożyłem w Urzędzie Miasta formularz zamiaru głosowania korespondencyjnego, ponieważ bardzo zależy mi na jak najlepszym wyniku Koalicji Europejskiej.

Trzeba mieć świadomość, że jak zwykle w Polsce, wszystko rozstrzygnie się w ostatniej chwili, a zatem nasza aktywność musi być bardzo intensywna dosłownie do ostatniej chwili przed ogłoszeniem fikcyjnej i archaicznej ciszy wyborczej. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja, a to znaczy, że – inaczej niż w kampanii samorządowej – dni będą długie, a krótkie będą noce. Jeśli pogoda będzie rzeczywiście majowa, eventy wyborcze KE powinny odbywać się na świeżym powietrzu – billboardy i plakaty nie dadzą efektu rozmowy, rodzinnego festynu, spotkania w koszuli bez krawata.

Komentarze