Przejdź do głównej zawartości

Klub Parlamentarny KO funkcjonuje fatalnie

Ustawa o rekompensacie dla TVP i Polskiego Radia przyjęta przez Sejm dzięki głosom dwóch posłanek Koalicji Obywatelskiej – Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej i Małgorzaty Tracz. Przez nie opozycji nie udało się zerwać kworum i na propagandę do państwowych mediów trafi 2 mld zł.

Szefem Klubu Parlamentarnego KO jest Borys Budka i to na niego spada odpowiedzialność za kolejny w ostatnim czasie blamaż sejmowej opozycji nawet, jeśli on osobiście zachował się jak było uzgodnione. Klub Parlamentarny Koalicji Obywatelskiej wymaga radykalnej naprawy, ponieważ jeśli nadal będzie funkcjonował tak źle, będzie de facto kamieniem u szyi Platformy Obywatelskiej, a wtedy niczego nie zbudujemy i niczego nie wygramy.


Nie wróży to dobrze Borysowi Budce (i nam wszystkim), który chce zostać przewodniczącym Platformy Obywatelskiej i jest faworytem do zostania następcą Grzegorza Schetyny – z moim poparciem, zresztą. Naprawę Klubu Parlamentarnego rozpocząłbym od podstaw – od zapytania posłów, czy wiedzą, na jakim świecie żyją.

Komentarze