Przejdź do głównej zawartości

Po spotkaniu opozycji ws. wolności mediów

Spotkanie odbyło się dziś w Sejmie, trwało ok. półtorej godziny, wzięli w nim udział przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Lewicy, Polski 2050 oraz Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych. Mimo zaproszenia, w spotkaniu nie uczestniczył Jarosław Gowin.

W spotkaniu uczestniczyli nie tylko przedstawiciele ugrupowań politycznych, ale także eksperci ds. rynku medialnego oraz reklamowego zaproszeni przez nich. Dyskusja była dynamiczna i bardzo rzeczowa – nie było bicia piany i taniej egzaltacji a zatem nie był to czas stracony.

Na spotkaniu kolejny raz wybrzmiały argumenty znane już opinii publicznej, ale to dobrze, ponieważ merytorycznej wiedzy i przestrzegania przed zagrożeniami nigdy nie jest za wiele, jeśli może to ustrzec przed niepożądanymi zjawiskami. Ustalono, że zostanie stworzony międzyklubowy zespół, który będzie monitorował sytuację na rynku mediów w naszym kraju a także wypracuje rozwiązania prawne, które zostaną uchwalone, gdy w Sejmie powstanie nowa większość. Podpisano również deklarację na rzecz wolności mediów i wolności słowa.

Inicjatorem spotkania był przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.


Komentarze