Przejdź do głównej zawartości

Niedzielna konferencja Donalda Tuska i scenariusz na najbliższe dni

W niedzielę, przed godziną trzynastą rozpoczęła się konferencja prasowa nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. Były premier cierpliwie odpowiadał na pytania dziennikarzy i jest to czytelny kontrast wobec pseudoinformacyjnych praktyk obozu, który obecnie sprawuje władzę w naszym kraju.

Najistotniejszy jest jednak ciężar doświadczenia i pewności siebie, które pokazuje Donald Tusk i jest to w jego przypadku zupełnie naturalne. Czas pokaże, jakie będą tego efekty w przyszłości – zwłaszcza w perspektywie najbliższych 2-3 miesięcy, ponieważ z jednej strony to jest pierwszy miarodajny okres, a z drugiej strony, wakacje zawsze były bardzo trudne dla środowisk opozycyjnych.

Donald Tusk zapowiedział, że jego kadencja w fotelu szefa Europejskiej Partii Ludowej dobiega końca i zostanie rozstrzygnięta w ciągu kilku miesięcy, a także określił swoje plany na najbliższe dni – w poniedziałek spotkanie z zachodniopomorską PO, we wtorek z liderami Koalicji Obywatelskiej, a w środę z całym klubem parlamentarnym KO.

Były premier zadeklarował, że choć jest otwarty na ścisłą współpracę Platformy Obywatelskiej z innymi środowiskami politycznymi, nie będzie nikogo do tego zmuszał i nikomu narzucał swojej woli. Jednoznacznie zadeklarował również, że choć jest zwolennikiem dalszego istnienia Koalicji Obywatelskiej, to jego priorytetem jest budowanie siły, jakości i kondycji Platformy.

 

Donald Tusk / fot. Jakub Kaczmarczyk / PAP

Komentarze