Przejdź do głównej zawartości

Nie ma sensu bronić Kijowskiego – musi odejść

Media ujawniły, że lider Komitetu Obrony Demokracji wystawiał KOD faktury, a beneficjentem była firma Kijowskiego i jego żony. Pieniądze, które KOD przelewał firmie Kijowskiego pochodziły z dobrowolnych wpłat sympatyków organizacji.

To gigantyczna kompromitacja Kijowskiego i potężna skaza na wizerunku Komitetu. Najbardziej żal mi jest jednak ludzi, którzy liderowi KOD zaufali i wpłacali pieniądze. Ja członkiem KOD nie byłem i nie będę. Pieniędzy na KOD nie wpłacałem i wpłacać nie mam zamiaru więc teoretycznie afera Kijowskiego to nie mój problem.

Problem jednak jest. Społeczeństwo obywatelskie jest w Polsce karłowate i rachityczne. Komitet Obrony Demokracji nigdy nie miał przed sobą politycznej przyszłości, ale mógł być fundamentem pod budowę prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego, które powinno było urodzić się w Polsce już w latach 90-tych. Kto powinien być nowym szefem KOD-u? Moim skromnym zdaniem – Władysław Frasyniuk albo Zbigniew Janas.

Mateusz Kijowski nigdy nie był bohaterem mojej bajki, nigdy nie wzbudzał mojego zaufania, a jego wiarygodność od początku była wątpliwa. Jeszcze niedawno miał czelność pouczać Grzegorza Schetynę w kwestii zarządzania Platformą. Pycha kroczy przed upadkiem.

Przy tej okazji znowu widzimy, że Grzegorz Schetyna to zupełnie inna liga niż Petru i Kijowski. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej nawet „kilometrówek” z Sejmu nie bierze. Powaga, odpowiedzialność, wiarygodność.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Nie ma sensu to ten wasz KOD,to nie jest i nie był ruch obywatelski,tylko ruch skierowany przeciwko PiS.tylko dlatego że wygrali wybory.Co by nie zrobił PiS to KOD protestuje razem z opozycją. To jedyne co potrafią.
Anonimowy pisze…
Obawiam się że ani Frasyniuk ani Janas nie są zainteresowani kandydowaniem na szefa kodu. Pozdrawiam
Anonimowy pisze…
A czego się spodziewać po kolesiu co nie płacił alimentów i w ogóle jakoś mu tak cwaniactwem z twarzy jechało.To wina mediów typu TVN które zaczły lansować takich cwaniaków jak Petru i Kijowski,a zaczęli pluć na PO. A PO to marka,partia z krwi i kości.
Anonimowy pisze…
Komitet Obrony Demokracji.A ja się pytam obrony jakiej demokracji: Tej co kazała nam Polakom do 67 pracować, czy tej co to była ślepa i głucha na los Polskich rodzind,mało tego podwyższyła VAT na ubranka dziecięce,Takiej Demokracji ?! Gdzie był KOD ,gdy się stołowali za nasze u Sowy?!