Przejdź do głównej zawartości

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie (exit poll)

Andrzej Duda 53%

Bronisław Komorowski 47%

To na razie tylko wyniki sondażu exit poll więc trzeba poczekać na oficjalne wyniki, które poda Państwowa Komisja Wyborcza, ale szanse na to, że kandydaci zamienią się miejscami są wręcz iluzoryczne.

Andrzej Duda nie da 500 zł na każde dziecko, bo nie ma w Polsce takich pieniędzy. Kredyty w CHF nadal będzie trzeba spłacać po realnym kusie, bo jeśli doszłoby do przewalutowania ich, prawdopodobna będzie upadłość wielu banków, a zatem miliardowe straty wszystkich podatników. Prezydentura Andrzeja Dudy nie będzie bardziej aktywna niż prezydentura Bronisława Komorowskiego, bo nie pozwalają na to uprawnienia przysługujące głowie państwa. Jeśli będzie chciał być bardziej aktywny, to będzie musiał rozpychać się łokciami, a to doprowadzi do awantury z rządem. Duda i jego wyborcy nic na tym nie zyskają, ale my wszyscy i Polska wiele stracimy.

Andrzej Duda nie spełni swoich obietnic nawet jeśli w październiku wybory parlamentarne wygra PiS. Nie dotrzyma jeszcze jednej obietnicy: W sierpniu 2016, po roku urzędowania, nie poda się do dymisji.

Polacy postanowili zaryzykować. Wiele będzie ich (i nas też) to kosztowało, ale Polak jest mądry dopiero po szkodzie.

Szkoda Polski.

Komentarze