Przejdź do głównej zawartości

To nie jest czas na liberalizację prawa aborcyjnego

Tak zwana lewica złożyła w Sejmie obywatelski projekt ustawy liberalizujący prawo aborcyjne. Rozumiejąc to, że każdy, kto zbierze odpowiednią liczbę podpisów może złożyć w parlamencie dowolny projekt ustawy na dowolny temat, jestem postawą środowisk lewicowych szczerze i głęboko zażenowany.

Trzeba nie mieć pojęcia o polityce i kompletnie rozmijać się z rzeczywistością, żeby tu i teraz w Polsce składać w parlamencie projekt ustawy dotyczący liberalizacji aborcji. Rozumiem, że sytuacja lewicy jest dziś w Polsce fatalna, bo najpierw z kretesem przegrała wybory do sejmików województw, potem wybory prezydenckie, aż w końcu wylądowała poza Sejmem i rozumiem, że sytuacja ta może u liderów tych środowisk powodować potężną frustrację.

Dziś w polskim parlamencie dominuje samodzielna większość Prawa i Sprawiedliwości w obu jego izbach, a w Sejmie ta większość ma dodatkowo wsparcie klubu Kukiza. Jasno zatem widać, że w tym parlamencie nie ma żadnych szans na liberalizację prawa aborcyjnego. Są natomiast całkiem duże szanse na to, aby to i tak bardzo ostre prawo zostało jeszcze bardziej zaostrzone, a stosowny projekt ustawy trafił do Sejmu przed wakacjami.

Cieszę się, że Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowoczesna opowiedziały się przeciwko liberalizacji prawa w tej materii. Odbieram to jako dowód racjonalnego myślenia tych ugrupowań, ponieważ to nie jest czas na liberalizację przepisów dotyczących aborcji. Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna będą musiały stoczyć w parlamencie ciężki bój o utrzymanie dotychczasowych przepisów. Oby im się udało.

Na popieraniu lewicowych postulatów ani Platforma, ani Nowoczesna i tak nic by nie zyskały. Lewica pokazała natomiast, że słusznie nie ma jej w Sejmie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…