Przejdź do głównej zawartości

Morawiecki dostał nową zabawkę - schizofrenia pewna jak w banku

Premier Beata Szydło na konferencji prasowej poinformowała, że Jarosław Kaczyński zdecydował o zmianach w jej rządzie. Z rządu odszedł minister finansów Paweł Szałamacha. Dotychczasowy wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki będzie jednocześnie ministrem finansów.

Plan Morawieckiego, który ma być impulsem do skoku cywilizacyjnego Polski od wielu miesięcy jest tylko na slajdach w multimedialnej prezentacji. Absurdalne wydaje się zatem dodanie wicepremierowi Morawieckiemu jeszcze jednego ministerstwa, skoro w ministerstwie rozwoju nic nie zrobił przez prawie rok urzędowania.

Dziwaczna jest także ta konstrukcja, w której Mateusz Morawiecki będzie musiał z jednej strony wydawać bardzo dużo pieniędzy jako minister rozwoju, a z drugiej strony pilnować państwowej kasy jako minister finansów. To wydaje się bardzo schizofreniczne. Dobre zarządzanie tak wielkim obszarem przez jednego człowieka wydaje się wręcz niemożliwe, jeśli Morawiecki nadal ma być żywym człowiekiem, a doba nadal będzie miała 24 godziny.

Fascynujące jest to, że Jarosław Kaczyński, który nie ma konta w banku, a internet myli z internowaniem, dał się omamić Mateuszowi Morawieckiemu kilkoma slajdami jakiejś prezentacji.

Komentarze

Anonimowy pisze…
No i co z tego? PO oddała im władzę przez swoją nieudolną politykę.Jedno trzeba oddać że PiS w polityce społecznej zrobił więcej niż PO przez całe swoje rządy oraz poprawili ściągalność podatków,a tegoroczny deficyt budżetu będzie chyba najniższy od lat i to przy 500+.WSTYD PLATFORMO!!!!Pytam się czemu PO tego nie mogło zrobić?!Ponoć nie mieli z kim przegrać no i co? To ich wina! Mogli rządzić naprawdę długo,niestety przegrali na własne życzenie,a wystarczyła odrobina dobrej woli.Smutne to ale i prawdziwe.
Anonimowy pisze…
Hahhaha dobre to było. "Taki komentarz znalazłem na blogu - 0% myślenia, 100% propagandy :)" TO POPATRZ KOLEGO NA SONDAŻE ILE PiS MA POPARCIA A ILE PO I PRZEDE WSZYSTKIM KTO RZĄDZI POLSKA. I NIE PROPAGANDA , TYLKO LICZBY. PiS PRZEZ ROK POPRAWIŁ ŚCIĄGALNOŚĆ PODATKÓW W POLSCE I TO JEST FAKT,A TEGOROCZNY DEFICYT BĘDZIE JEDNYM Z NAJNIŻSZYCH W OSTATNICH LATACH. BOLI CO? WIEM! BO PLATFORMA NAWET PALUSZKIEM NIE KIWNĘŁA BY COKOLWIEK POPRAWIĆ W KWESTII ŚCIĄGALNOŚCI PODATKÓW, A MIELI CAŁE OSIEM LAT.A KWESTII POLITYKI SPOŁECZNEJ NIE ZROBILI PRAWIE NIC.CHWALILI SIĘ WIĘKSZĄ ILOŚCIĄ ŻŁOBKÓW W POLSCE. HAHAHA. JAK TO PRZYRÓWNAĆ Z 500+,CZY NAWET 12 zł ZA GODZINE. RZĄDY PO TO BYŁA ZNIECZULICA SPOŁECZNA,CO WYWOŁAŁO FRUSTRACJĘ SPOŁECZNE I CO DOPROWADZIŁO DO ZWYCIĘSTWA PiS.A JUŻ KWINTESENCJĄ TYCH RZĄDÓW BYŁA ROZMOWA PREZ.KOMOROWSKIEGO Z WYBORCĄ"Moja siostra znalazła pracę po trzech latach i zarabia 2 tysiące. Jak ma kupić mieszkanie? – pytał młody chłopak Bronisława Komorowskiego podczas jego spaceru w Warszawie. – No, musi znaleźć inną pracę, wziąć kredyt – odpowiadał prezydent" BRAWO!!! ŻYCZĘ DALEJ DOBREGO SAMOPOCZUCIA
Anonimowy pisze…
I NIE HEJTUJ. BO NIE JESTEM ZA PiSem, ANI ŻADNYM TROLLEM, A W OSTATNICH WYBORACH GŁOSOWAŁEM JEDNAK NA PO. ALE ŚLEPY NIE JESTEM I JAK WIDZĘ PEWNE POZYTYWY W RZĄDACH PiS I POTRAFIĘ TO DOCENIĆ.
Anonimowy pisze…
...BO JA PATRZĘ NA SPRAWY REALNIE I NIE ZIONĘ NIENAWIŚCIĄ I NIE JESTEM JAK CI Z MARSZÓW KOD. A SWOJĄ DROGĄ TE MARSZE KOD SĄ ŻAŁOSNE I JEŻELI TO JEST JEDYNA ODPOWIEDŻ NA RZĄDY PiS NO TO SŁABIUTKO