Przejdź do głównej zawartości

Morawiecki dostał nową zabawkę - schizofrenia pewna jak w banku

Premier Beata Szydło na konferencji prasowej poinformowała, że Jarosław Kaczyński zdecydował o zmianach w jej rządzie. Z rządu odszedł minister finansów Paweł Szałamacha. Dotychczasowy wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki będzie jednocześnie ministrem finansów.

Plan Morawieckiego, który ma być impulsem do skoku cywilizacyjnego Polski od wielu miesięcy jest tylko na slajdach w multimedialnej prezentacji. Absurdalne wydaje się zatem dodanie wicepremierowi Morawieckiemu jeszcze jednego ministerstwa, skoro w ministerstwie rozwoju nic nie zrobił przez prawie rok urzędowania.

Dziwaczna jest także ta konstrukcja, w której Mateusz Morawiecki będzie musiał z jednej strony wydawać bardzo dużo pieniędzy jako minister rozwoju, a z drugiej strony pilnować państwowej kasy jako minister finansów. To wydaje się bardzo schizofreniczne. Dobre zarządzanie tak wielkim obszarem przez jednego człowieka wydaje się wręcz niemożliwe, jeśli Morawiecki nadal ma być żywym człowiekiem, a doba nadal będzie miała 24 godziny.

Fascynujące jest to, że Jarosław Kaczyński, który nie ma konta w banku, a internet myli z internowaniem, dał się omamić Mateuszowi Morawieckiemu kilkoma slajdami jakiejś prezentacji.

Komentarze

 1. No i co z tego? PO oddała im władzę przez swoją nieudolną politykę.Jedno trzeba oddać że PiS w polityce społecznej zrobił więcej niż PO przez całe swoje rządy oraz poprawili ściągalność podatków,a tegoroczny deficyt budżetu będzie chyba najniższy od lat i to przy 500+.WSTYD PLATFORMO!!!!Pytam się czemu PO tego nie mogło zrobić?!Ponoć nie mieli z kim przegrać no i co? To ich wina! Mogli rządzić naprawdę długo,niestety przegrali na własne życzenie,a wystarczyła odrobina dobrej woli.Smutne to ale i prawdziwe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hahhaha dobre to było. "Taki komentarz znalazłem na blogu - 0% myślenia, 100% propagandy :)" TO POPATRZ KOLEGO NA SONDAŻE ILE PiS MA POPARCIA A ILE PO I PRZEDE WSZYSTKIM KTO RZĄDZI POLSKA. I NIE PROPAGANDA , TYLKO LICZBY. PiS PRZEZ ROK POPRAWIŁ ŚCIĄGALNOŚĆ PODATKÓW W POLSCE I TO JEST FAKT,A TEGOROCZNY DEFICYT BĘDZIE JEDNYM Z NAJNIŻSZYCH W OSTATNICH LATACH. BOLI CO? WIEM! BO PLATFORMA NAWET PALUSZKIEM NIE KIWNĘŁA BY COKOLWIEK POPRAWIĆ W KWESTII ŚCIĄGALNOŚCI PODATKÓW, A MIELI CAŁE OSIEM LAT.A KWESTII POLITYKI SPOŁECZNEJ NIE ZROBILI PRAWIE NIC.CHWALILI SIĘ WIĘKSZĄ ILOŚCIĄ ŻŁOBKÓW W POLSCE. HAHAHA. JAK TO PRZYRÓWNAĆ Z 500+,CZY NAWET 12 zł ZA GODZINE. RZĄDY PO TO BYŁA ZNIECZULICA SPOŁECZNA,CO WYWOŁAŁO FRUSTRACJĘ SPOŁECZNE I CO DOPROWADZIŁO DO ZWYCIĘSTWA PiS.A JUŻ KWINTESENCJĄ TYCH RZĄDÓW BYŁA ROZMOWA PREZ.KOMOROWSKIEGO Z WYBORCĄ"Moja siostra znalazła pracę po trzech latach i zarabia 2 tysiące. Jak ma kupić mieszkanie? – pytał młody chłopak Bronisława Komorowskiego podczas jego spaceru w Warszawie. – No, musi znaleźć inną pracę, wziąć kredyt – odpowiadał prezydent" BRAWO!!! ŻYCZĘ DALEJ DOBREGO SAMOPOCZUCIA

  OdpowiedzUsuń
 3. I NIE HEJTUJ. BO NIE JESTEM ZA PiSem, ANI ŻADNYM TROLLEM, A W OSTATNICH WYBORACH GŁOSOWAŁEM JEDNAK NA PO. ALE ŚLEPY NIE JESTEM I JAK WIDZĘ PEWNE POZYTYWY W RZĄDACH PiS I POTRAFIĘ TO DOCENIĆ.

  OdpowiedzUsuń
 4. ...BO JA PATRZĘ NA SPRAWY REALNIE I NIE ZIONĘ NIENAWIŚCIĄ I NIE JESTEM JAK CI Z MARSZÓW KOD. A SWOJĄ DROGĄ TE MARSZE KOD SĄ ŻAŁOSNE I JEŻELI TO JEST JEDYNA ODPOWIEDŻ NA RZĄDY PiS NO TO SŁABIUTKO

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…