Przejdź do głównej zawartości

Prośba do władz PO: Zacznijcie słuchać Grzegorza Schetyny

Wczoraj po południu Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej spotkał się, by przeanalizować sytuację po wyborach prezydenckich. Po kilku godzinach „burzy mózgów” znacząca część prawie trzydziestoosobowego ścisłego kierownictwa partii uznała, że wybory prezydenckie przegrał Bronisław Komorowski, zaś PO nie ma z tym nic wspólnego.

To najgorsze wnioski, jakie partia rządząca mogła wyciągnąć z przegranych wyborów prezydenckich, gdy za kilka miesięcy odbędą się wybory parlamentarne. Taktyka odcinania się od Bronisława Komorowskiego jest absurdalna i obraża inteligencję wyborców – w tym i moją. Bronisław Komorowski był wspaniałym prezydentem RP i dlatego, choć przegrał walkę o drugą kadencję, powinien być przez Platformę Obywatelską szanowany i nadal wspierany. Tym bardziej przez członków Zarządu Krajowego, ponieważ większość z nich nie dorasta Komorowskiemu do pięt.

Wielu polityków partii rządzącej oderwało się od rzeczywistości. Uznali, że są tak wspaniali, iż nie muszą starać się o zaufanie zwykłych ludzi, a w krytycznym momencie wystarczy postraszyć ich PiS-em i już nic robić nie trzeba, bo ludzie i tak zagłosują na Platformę. Wybory prezydenckie pokazały, że to droga donikąd.

Bronisław Komorowski jest i zawsze będzie kojarzony z Platformą. Przegrał walkę o reelekcję nie przez własne błędy – przez błędy partii, która nie ma sobie nic do zarzucenia.

Grzegorz Schetyna od dawna mówi, że kluczem do zwycięstwa Platformy Obywatelskiej w najbliższych wyborach parlamentarnych jest przygotowanie oferty dla tych, którzy nie pamiętają IV RP. Jeśli PO chce nadal rządzić, Zarząd Krajowy, w którym od półtora roku nie ma miejsca dla obecnego Ministra Spraw Zagranicznych, powinien zacząć go słuchać.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Popieram