Przejdź do głównej zawartości

Po drugiej i ostatniej debacie Komorowski – Duda. Wygrał Komorowski

Przed chwilą w TVN zakończyła się druga i ostatnia debata Komorowski - Duda przed II turą wyborów prezydenckich, które odbędą się w najbliższą niedzielę.

Debatę wygrał Bronisław Komorowski. Wygrał doświadczeniem, wiedzą i spokojem. Kandydat PiS-u Andrzej Duda od samego początku debaty był arogancki, agresywny i impertynencki. Źle to wyglądało i jest to dla nas poważne ostrzeżenie.

Pomysły Andrzeja Dudy na przewalutowanie kredytów zaciągniętych w CHF na PLN spowodowałyby miliardowe straty banków, a to spowodowałoby wzrost popularności SKOK-ów. Duda pokazał się więc jako lobbysta. Kandydat PiS pokazał także brak jakichkolwiek kompetencji w dziedzinach polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Ignorował rzeczywistość bredząc o tym, ze Polska powinna „płynąć we własnym nurcie” osłabiając swoje relacje z Unią Europejską. Andrzej Duda był też łaskaw kłamać o tym, że polskie siły zbrojne są w rozsypce. Powiedział także, iż będzie łączył ludzi i szanował ich. Czy zatem chciałby odwołać smoleńskie miesięcznice?

Bronisław Komorowski wykazał się wielką rozwagą mówiąc, że gdyby pozwolono na przewalutowanie kredytów w CHF, byłoby to niesprawiedliwe wobec tych, którzy mają kredyty w pozostałych walutach. Prezydent w tematach sił zbrojnych i polityki zagranicznej czuje się jak ryba w wodzie. Opowiedział się za podtrzymaniem polskiego kursu na integrację i współpracę w ramach Unii Europejskiej i wzmacnianie polskiego wojska.

W tej debacie był jeden człowiek prezydenckiego formatu – Bronisław Komorowski. Kandydat PiS-u Andrzej Duda wykazał się niekompetencją i impulsywnością.

24 maja 2015 głosuję na Bronisława Komorowskiego.

Komentarze