Przejdź do głównej zawartości

Huskowski, Protasiewicz i Kamiński wyrzuceni z Platformy Obywatelskiej

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej na trwającym kilka godzin posiedzeniu zdecydował o wyrzuceniu z partii posłów Stanisława Huskowskiego, Jacka Protasiewicza i Michała Kamińskiego za działanie na szkodę PO. Decyzja została podjęta miażdżącą większością głosów.

To wielka radość. Dobrze, że Huskowski, Protasiewicz i Kamiński zostali wyrzuceni z Platformy Obywatelskiej. Przykłady szkodzenia partii można byłoby wymieniać w nieskończoność. Ci trzej panowie z premedytacją działali na szkodę partii od dawna. Protasiewicz uczynił z dolnośląskiej PO popychadło prezydenta Wrocławia, Huskowski pisał listy otwarte do posłów i senatorów partii, w których odmawiał demokratycznej legitymacji przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej Grzegorzowi Schetynie, a Kamiński knuł po kątach.

Niewykluczone, że w geście solidarności z dziś wyrzuconymi, z PO odejdą jeszcze jacyś posłowie. Nie jest to jednak wygórowana cena za odbudowę wiarygodności Platformy Obywatelskiej, ponieważ ani z Huskowskim, ani z Protasiewiczem, ani z Kamińskim wiarygodności PO i jej pozytywnego wizerunku odbudować się nie da.

Wszystkim trzem przysługuje odwołanie do sądu koleżeńskiego. Być może odwołają się też do sądu powszechnego. Nie mają jedna szans na powrót do partii.

Komentarze