Przejdź do głównej zawartości

Grzegorz Schetyna o samorządy będzie walczył jak lew

Dziś odbyła się Rada Krajowa PO, której tematem przewodnim był szykowany przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość zamach na polskie samorządy poprzez jawnie sprzeczną z prawem zmianę samorządowej ordynacji wyborczej, gdzie prawo ma działać wstecz. PiS od wielu lat nie potrafi wygrać z PO wyborów samorządowych na zasadzie poszanowania reguł więc postanowiło grzebać w ordynacji. To żałosne, ale przecież typowe dla tej partii.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna wygłosił bardzo dobre przemówienie. Pokazujące determinację jego samego i całej PO w walce o niezależność polskiego samorządu. Platforma wyrosła z samorządu, ludzie tej partii odnosili na tym szczeblu wielkie sukcesy wyborcze i skutecznie zarządzali swoimi obszarami działania. Grzegorz Schetyna przez lata właśnie w oparciu o samorząd (głównie dolnośląski, ale nie tylko) budował swoją polityczną siłę. Gdy mówi o sprawach samorządowych, to wręcz słychać, że czuje się w tym obszarze jak ryba w wodzie, że to go fascynuje i że samorząd bardzo dobrze rozumie.


Link do przemówienia Przewodniczącego Grzegorza Schetyny dzięki uprzejmości Piotra Borysa – Dyrektora Biura Krajowego PO, którego miałem przyjemność poznać osobiście.

Dzisiejsza Rada Krajowa PO była ważna z jeszcze jednego powodu. Platforma Obywatelska jest dziś jedyną realną alternatywą dla Polski po czterech latach rządów PiS. Chyba już nikt nie wierzy w to, że Komitet Obrony Demokracji może być jakimś punktem odniesienia, płaszczyzną budowy bloku wyborczego. Nowoczesna natomiast pogrąża się coraz bardziej w obyczajowych ekscesach Ryszarda Petru, których końca nie widać, a sondaże, które jeszcze niedawno tak uwielbiał Petru, dziś pokazują katastrofę jego partii. Przypieczętowaniem dramatu mogłoby być poparcie dla Ryszarda Petru wyrażone przez Kazimierza Marcinkiewicza, który swego czasu też na oczach całej Polski zdradzał żonę z asystentką.

***
Być może zauważyliście, że w styczniu zmieniłem opcję komentowania tekstów i mogą to robić tylko zalogowani użytkownicy, a nie jak wcześniej – wszyscy. Zmusił mnie do tego pewien anonimowy troll, który pod każdym tekstem pisał obraźliwe i kłamliwe komentarze na temat Grzegorza Schetyny – często nawet bez czytania tekstu, który komentował.

Komentarze