Przejdź do głównej zawartości

Drugi sondaż potwierdza przewagę PO nad PiS. Nowoczesna jest już poniżej progu wyborczego

Sondaż Kantar TNS dla „Wyborczej” nie pozostawia wątpliwości. To Platforma Obywatelska jest dziś liderem społecznego zaufania, a rządzące Prawo i Sprawiedliwość znajduje się na drugim miejscu.


Nowoczesna jest już pod progiem wyborczym z wynikiem zaledwie 4% poparcia. W tytule użyłem słowa „już”, ale tak naprawdę schodzenie partii Ryszarda Petru na ten poziom i tak trwało za długo, jak na partię aroganckich i butnych ludzi, którzy chyba brzydzą się ciężką pracą w terenie, a rachityczne spotkania z wyborcami traktują jak smutną konieczność. Partia wizerunkowego pudru, partia bez pieniędzy i struktur w terenie po prostu musi przestać istnieć.

Tak wcześniej było z partią Janusza Palikota, a nie było podstaw, aby sądzić, że Petru jest w czymkolwiek lepszy. Klęskę Nowoczesnej dodatkowo przypieczętował Grzegorz Schetyna, który jako przewodniczący Platformy Obywatelskiej wykonał naprawdę gigantyczną pracę, żeby PO uporządkować, a przez to ją wzmocnić. Praca w terenie i regularne spotkania polityków PO z wyborcami półtora roku temu nie dla nich wszystkich były oczywiste, a dziś to już codzienność.

Grzegorz Schetyna może się uśmiechnąć i może być z siebie i swoich ludzi bardzo dumny. Pamiętajmy jednak, że sondaże jeszcze będą różne – raz dobre, raz złe. Ważne, by politycy Platformy wiedzieli, że to, co robią ma sens i nie zwalniali tempa.

Komentarze