Przejdź do głównej zawartości

Historyczny „sukces” PiS w Parlamencie Europejskim

Ryszard Czarnecki został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. To konsekwencje porównania eurodeputowanej PO Róży Thun do szmalcowników.

Za rządów Platformy Obywatelskiej Polak pierwszy raz w historii został przewodniczącym Parlamentu Europejskiego – był to Jerzy Buzek w latach 2009-2012. Za rządów Prawa i Sprawiedliwości pierwszy raz w historii Polak został odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego – to właśnie dziś Ryszard Czarnecki. To także pierwszy w historii wiceszef PE, który został pozbawiony tego stanowiska. To symboliczne porównanie znaczenia Polski w Unii Europejskiej kiedyś i dziś.

Człowiek z Samoobrony wyjdzie, ale Samoobrona w człowieku zostanie. Zachowanie Ryszarda Czarneckiego wobec Róży Thun, ale także wiele jego głupich i kłamliwych wypowiedzi mogą świadczyć o tym, że swego czasu – były już wiceszef PE – miał zbyt mocno zawiązany pod szyją biało-czerwony krawat. Prawdopodobnie doszło do niedotlenienia mózgu, a skutki – znamy.


Komentarze